Vytis Valatka. Tarptautinės konferencijos „Vizualumas 2023” kviestiniai pranešėjai: dr. Yevhen Fedchenko

2023 m. balandžio 20–21 d. Vilniaus Gedimino technikos universitete vyks tarptautinė tarpdisciplininė konferencija „Visuality 2023: Media and Comunication in the Age of (Dis)information“ („Vizualumas 2023: medijos ir komunikacija (dez)informacijos amžiuje“). Tai didžiausias, kas dveji metai vykstantis Kūrybinių industrijų fakulteto mokslo renginys, pritraukiantis pasaulinio lygio mokslininkus, praktikus, ekspertus. 2023 m. konferencija – jau septintoji, o jos tema – medijos ir komunikacija (dez)informacijos amžiuje.

2023 m. konferencija išsiskirs iš ankstesniųjų savo plenarine sesija, kurioje pranešimus skaitys net 7 tarptautinio pripažinimo sulaukę mokslininkai. Ankstesniame šios serijos straipsnyje pristatėme vieną iš jų - prof. Janį Chakars. Šiandien maloniuosius arche.lt skaitytojus supažindinsime su svečiu iš didvyriškosios Ukrainos -Yevhenu Fedchenko.

Socialinių mokslų daktaras Yevhenas Fedchenko yra internetinio tinklapio StopFake.org, laikomo vedančiu ekspertiniu Rusijos vykdomos dezinformacijos tyrimų ir demaskavimo portalu, bendrakūrėjas ir vyriausias redaktorius. Jis taip pat yra Ukrainos Nacionaliniame universitete "Kyjivo Mohilos akademija" veikiančios Mohilos žurnalistikos mokyklos direktorius. Dr. Yevhenas taip pat dirba patarėju dezinformacijos identifikavimo ir demaskavimo bei medijų raštingumo klausimais įvairiose nacionalinėse ir tarptautinėse organizacijose, šiais klausimais pasisako prestižinėse tarptautinėse konferencijose. Jis yra ne tik tarptautinio lygmens komunikacijos ir medijų tyrėjas bei ekspertas, tačiau ir didelę patirtį turintis praktikas, dirbantis medijų industrijoje daugiau nei 25 metus. Pagrindinės jo mokslinių interesų sritys yra informaciniai karai, propaganda ir informacijos įginklinimas, tarptautinė politika, viešoji diplomatija, skaitmeninė žurnalistika ir jos inovacijos, žurnalistinis švietimas pereinamojo laikotarpio visuomenėje, žiniasklaidos ir žinių standartai. Jis taip pat rengia ir skelbia komentarus tokiose žiniasklaidos bendrovėse kaip NYT, RFE/RL, BBC, NPR, WNYC, Politico, Public Radio International, Radio Canada International, CBC, Mashable, SKY etc. Prof. Fedchenko 2010-2011 m. pagal Fullbrighto stipendijų programą buvo vizituojantis profesorius JAV Annenbergo universitete (USC Annenberg), o 2022-2023 m. - Pensilvanijos universitete (University of Pennsylvania). 

Daugiau informacijos apie konferenciją: https://vilniustech.lt/332105 
Vytis Valatka yra Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūrybinių industrijų fakulteto profesorius.Kategorijos:

0 komentarai