Vytis Valatka. Tarptautinės konferencijos „Vizualumas 2023” kviestiniai pranešėjai: prof. Nico Carpentieris


2023 m. balandžio 20–21 d. Vilniaus Gedimino technikos universitete vyks tarptautinė tarpdisciplininė konferencija „Visuality 2023: Media and Comunication in the Age of (Dis)information“ („Vizualumas 2023: medijos ir komunikacija (dez)informacijos amžiuje“). Tai didžiausias, kas dveji metai vykstantis Kūrybinių industrijų fakulteto mokslo renginys, pritraukiantis pasaulinio lygio mokslininkus, praktikus, ekspertus. 2023 m. konferencija – jau septintoji, o jos tema – medijos ir komunikacija (dez)informacijos amžiuje.

2023 m. konferencija išsiskirs iš ankstesniųjų savo plenarine sesija, kurioje pranešimus skaitys net 7 tarptautinio pripažinimo sulaukę mokslininkai. Ankstesniame šios serijos straipsnyje pristatėme pirmąją iš jų – prof. Astą Zelenkauskaitę. Šiandien arche.lt skaitytojams pristatysime svečią iš Čekijos – prof. Nico Carpentierį. 

Karolio universiteto (Čekija) profesorius Nico Carpentieris yra pasaulinį pripažinimą pelnęs medijų ir komunikacijos tyrėjas, praktikas ir ekspertas. Jis tiria įvairiapusius ir įvairiasluoksnius santykius tarp komunikacijos, politikos ir kultūros sričių, kuriuos galima suvesti į 5 pagrindines tematikas: medijos, pilietiškumas, demokratija; medijos, mirties ir karo fenomenai; žurnalistika ir tapatybės; auditorijų studijos; diskurso teorija. Jis yra 16 monografijų ir mokslinių knygų autorius ir bendraautorius, apie 300  mokslinių straipsnių autorius, perskaitęs apie 200 pranešimų nacionalinėse ir tarptautinėse konferencijose bei kongresuose. Prof. Carpentieris yra Tarptautinės medijų ir komunikacijos tyrimų asociacijos (International Association for Media and Communication Research – IAMCR) prezidentas ir vienas iš  Europos komunikacijos tyrimų ir edukacijos asociacijos (European Communication Research and Education Association – ECREA) įkūrėjų.

Daugiau informacijos apie konferenciją: https://vilniustech.lt/332105 

Vytis Valatka yra Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūrybinių industrijų fakulteto profesorius.


Kategorijos:

0 komentarai