Vytis Valatka. Tarptautinę konferenciją „Vizualumas 2021“ prisimenant: temų ir dalyvių įvairovė bei menų invazija

2021m. balandžio 22–23 d. Vilniaus Gedimino technikos universitete (toliau – Vilnius Tech) vyko tarptautinė tarpdisciplininė konferencija „Visuality 2021: Media and Comunication“ („Vizualumas 2021: medijos ir komunikacija“). Tai didžiausias Vilnius Tech Kūrybinių industrijų fakulteto mokslo renginys, vykstantis kas dveji metai ir pritraukiantis pasaulinio lygio medijų, komunikacijos, filosofijos, sociologijos, vadybos, edukologijos, technologijų, menų, dizaino, vizualinės ir populiariosios kultūros, kūrybinių ir pramogų industrijų, taip pat tarpdisciplininių studijų teoretikus, praktikus, ekspertus. Kiekvieną kartą konferencija skiriama konkrečiai aktualiai temai. 2021 m. konferencija – jau šeštoji, o jos tema – medijos ir komunikacija. Atsižvelgiant į pasaulinę pandemijos situaciją, konferencija vyko nuotoliniu būdu, taikant Microsoft Teams platformą.

2021 m. konferenciją galima drąsiai vadinti išskirtine. Ir išskirtinė ji keletu aspektų. Pirmiausiai, konferencijos dalyvių skaičiumi. Konferencijoje pranešimus skaitė virš 80 pranešėjų iš daugiau nei pasaulio šalių (Lietuvos, JAV, Brazilijos, Kolumbijos, Australijos, Anglijos, Šiaurės Airijos, Prancūzijos, Italijos, Suomijos, Portugalijos, Slovėnijos, Vengrijos, Lenkijos, Čekijos, Latvijos, Brunėjaus sultonato, Rumunijos, Ukrainos, Albanijos, Baltarusijos, Rusijos). Antra, konferencija išsiskyrė pranešimų temų įvairove. Joje buvo nagrinėjami įvairūs vizualumo aspektai, apraiškos ir kontekstai medijų, komunikacijos, filosofinėje, sociologinėje, ekonominėje, vadybinėje, kultūrinėje, psichologinėje, politinėje, edukologinėje, estetinėje, naujųjų technologijų ir medijų, kūrybinių ir kultūrinių industrijų taip pat tarpdisciplininėje ir kt. perspektyvose. Nemaža pranešimų dalis skirta vizualumo vietai, reikšmei ir perspektyvoms Covid-19 pandemijos kontekste. Išskirtinė šiais metais ir plenarinė konferencijos sesija, subūrusi net 6 pasaulinio garso mokslininkus, praktikus ir ekspertus.

Dar vienas konferencijos išskirtinumas – ne tik moksliniai pranešimai, bet ir meno kūrinių pristatymai. Pirmiausiai norėtųsi pažymėti paties Vilnius Tech meninę produkciją. Tai šio universiteto Kūrybinių industrijų televizijoje sukurtas internetinis serialas “Gyvenimėlis” – situacijų komedija apie studentiško gyvenimo džiaugsmus, vargus ir paradoksus. 2019 m. serialas įtrauktas į tarptautinio festivalio „Seoul Webfest” programą ir nominuotas šio festivalio apdovanojimams „Geriausias montažas”, „Geriausia skečų komedija” ir „Geriausia koncepcija”. Konferencijoje serialą pristatė jo autorė, Vilnius Tech Kūrybinių industrijų televizijos vadovė Aistė Ptakauskė, kuri minėtame festivalyje pelnė festivalio „Geriausios kūrėjos" apdovanojimą. Nedera iš akių išleisti ir kitos įdomios ir aktualios meno kūrinio prezentacijos. Joje pirmaisiais smuikais griežė kino profesionalų “kino chuliganais” įvardyti nepriklausomi prodiuseriai I. Staškevičius ir A. Lelkaitis, kurie pristatė savo filmų trilogijos „Trejetas“ trečiąją dalį „Absoliuti tiesa“, gvildenančią amžinuosius gyvybės, mirties ir tiesos klausimus. 

Konferencija išsisyrė ir Vilnius Tech studentų parengtu siurprizu konferencijos dalyviams. Tai konferencijos pirmosios dienos pabaigoje vykęs nuotaikingas proto mūšis, kuriame dalyvavo  konferencijos pranešėjai ir svečiai. Proto mūšio nugalėtojas buvo apdovanotas specialiu prizu.

Daugiau apie apie konferenciją:http://visuality.vgtu.lt/index.php/visuality/2021   

Konferencija praėjo, tegyvuoja nauja konferencija! Tad maloniai kviečiame  į tarptautinę konferenciją „Visuality 2023: Media and Comunication in the Age of (Dis)information“ („Vizualumas 2023: Medijos ir komunikacija (dez)informacijos amžiuje“), kuri vyks Vilniaus Gedimino technikos universitete 2023m. balandio 20-21 d. 

Vytis Valatka yra Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūrybinių industrijų fakulteto profesorius


Kategorijos:

0 komentarai