Vytis Valatka. Tarptautinės konferencijos „Vizualumas 2023” kviestiniai pranešėjai: prof. Aelita Skaržauskienė


2023 m. balandžio 20–21 d. Vilniaus Gedimino technikos universitete vyks tarptautinė tarpdisciplininė konferencija „Visuality 2023: Media and Comunication in the Age of (Dis)information“ („Vizualumas 2023: medijos ir komunikacija (dez)informacijos amžiuje“). Tai didžiausias, kas dveji metai vykstantis Kūrybinių industrijų fakulteto mokslo renginys, pritraukiantis pasaulinio lygio mokslininkus, praktikus, ekspertus. 2023 m. konferencija – jau septintoji, o jos tema – medijos ir komunikacija (dez)informacijos amžiuje.

2023 m. konferencija išsiskirs iš ankstesniųjų savo plenarine sesija, kurioje pranešimus skaitys net 7 tarptautinio pripažinimo sulaukę mokslininkai. Ankstesniame šios serijos straipsnyje pristatėme vieną iš jų - doc. Moniką Mačiulienę. Šiandien maloniuosius arche.lt skaitytojus supažindinsime su profesore Aelita Skaržauskiene.

Vilniaus Gedimino technikos universiteto profesorė ir vyriausioji mokslo darbuotoja Aelita Skaržauskienė yra pasaulinį pripažinimą pelniusi komunikacijos, vadybos ir medijų tyrėja, ekspertė ir praktikė. Į jos mokslinių interesų lauką įeina skaitmeninė komunikacija, bandrakūra (co-creation) socialiniuose tinkluose, atvirasis mokslas (open science) ir jo komunikacija, piliečių mokslas (citizen science) ir jo komunikacija, atsakingi moksliniai tyrimai ir inovacijos (RRI), kolektyvinis intelektas, dirbtinis intelektas, melagienos (fake news) ir dezinformacija. Ji yra 10 monografijų, virš 50 mokslinių straipsnių autorė ar bendraautorė, perskaičiusi apie 60 pranešimų nacionalinėse ir tarptautinėse konferencijose bei kongresuose.  Prof. Aelita taip pat yra 5 tarptautinių mokslo žurnalų ir mokslinių knygų serijų redakcinių kolegijų narė, 5 prestižinių tarptautinių mokslinių asociacijų narė, taip pat virš 10 tarptautinių projektų, įskaitant 2 "Horizon Europe" ir 1 "Horizon 2020" programų projektus, vadovė ar vykdytoja. 

Daugiau informacijos apie konferenciją: https://vilniustech.lt/332105 
Vytis Valatka yra Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūrybinių industrijų fakulteto profesorius.

Kategorijos:

0 komentarai