Aušra Stančikienė. LPF „Algojimas“ stovyklos: šeimos, auginančios negalią turinčius vaikus, mėgavosi sporto ir aktyvaus laisvalaikio veiklomis

Labdaros ir paramos fondas ‘’Algojimas’’, į kasmetines šeimų, auginančių negalią turinčius vaikus, programas įtraukė ne tik psichosocialinės reabilitacijos priemones, bet ir sporto veiklas. 

Per trylika fondo veiklos metų vystomų veiklų, vykdomų ir įvykdytų projektų, fonde dirbantys nuogąstauja, kad negalią turintiems vaikams sporto veiklos neprieinamos, ypač gyvenantiems atokesniuose miesteliuose ar kaimuose. Negalią turintys vaikai, integruoti į bendrojo ugdymo įstaigas, nuo fizinės lavybos ir kūno kultūros pamokų atleidžiami medikams rekomenduojant, o alternatyvios fizinės veiklos dažniausiai ugdymo įstaigos pasiūlyti negali. Neformalaus švietimo veiklos, plėtojančios fizinio aktyvumo ir aktyvaus laisvalaikio veiklas, negalią turinčių mokinių reikmių, dėl jų ypatingų specialiųjų poreikių, netenkina. Todėl, bet kokią negalią (fizinę, proto/psichikos ar kompleksinę) turintys vaikai tampa nuo sporto veiklų "apsaugoti". Dažni šių vaikų sveikatos sutrikimai yra susiję būtent su aktyvios fizinės ir sporto veiklų trūkumu, nejudumu - ne dėl jų individualių poreikių, o dėl paslaugų pasiūlos trūkumo. Tai tiesiogiai atsiliepia vaikų fizinei, emocinei ir psichinei sveikatai, kas ypatingai pasireiškė pandemijos laikotarpiu.  Projektas  „Aš galiu!“ – negalią turinčių vaikų ir jų šeimų įtrauktis į aktyvaus sporto veiklas šeimų psichosocialinės reabilitacijos stovyklose, veiklų tęstinumas ir plėtra šeimų gyvenamose vietose, kurį finansavo Sporto rėmimo fondas, vyko šių ir praėjusių metų vasaromis. 

Stovyklose, vykusiose „Kernavės bajorynės“ sodyboje, buvo daug šviesiausių emocijų, šurmulio, naujų patirčių ir galybė patirtų ir įveiktų iššūkių, kuriais džiaugėsi ne tik vaikai ir šeimos, bet ir didžiulis būrys savanorių, kurių daugelis atstovavo fondo partnerių institucijas (VilniusTECH studentai, verslo atstovai). Tarp stovyklų savanorių buvo ir moksleivių, netgi senjorų, iš kurių vyriausiam-91-eri metai.

„Čia atsitinka tai, apie ką svajojame kasdien, vis laukdami naujų galimybių dalyvauti stovyklose‘‘,-  išvykdami įspūdžiais dalinosi šeimų atstovai ir savanoriai. 

Stovyklos akimirkas video formatu rasite čia.

Kategorijos:

0 komentarai