Vytis Valatka. Tarptautinė konferencija „Vizualumas 2021“: vizualumas, medijos ir suvokimas

Šis tekstas pratęsia straipsnių ciklą, skirtą 2021m. balandžio 22–23 d. Vilniaus Gedimino technikos universitete (toliau – Vilnius Tech) vykusiai tarptautinei tarpdisciplininei konferencijai „Visuality 2021: Media and Communication“ („Vizualumas 2021: medijos ir komunikacija“). Tai didžiausias Vilnius Tech Kūrybinių industrijų fakulteto mokslo renginys, vykstantis kas dveji metai ir pritraukiantis pasaulinio lygio medijų, komunikacijos, filosofijos, sociologijos, vadybos, edukologijos, technologijų, menų, dizaino, vizualinės ir populiariosios kultūros, kūrybinių ir pramogų industrijų, taip pat tarpdisciplininių studijų teoretikus, praktikus, ekspertus. Kiekvieną kartą konferencija skiriama konkrečiai aktualiai temai. 2021 m. konferencija – jau šeštoji, o jos tema – medijos ir komunikacija. Atsižvelgiant į pasaulinę pandemijos situaciją, konferencija vyko nuotoliniu būdu, taikant Microsoft Teams platformą.

Konferencijos pranešimai, meninių / kūrybinių projektų pristatymai vyko plenarinėje sesijoje ir 7-iose sekcijose. Ankstesniame ciklo straipsnyje pristatėme konferencijos sekcijas „Vizualumas, urbanistika ir architektūra“ ir „Vizualumas, kalba ir švietimas“. Šiame straipsnyje trumpai aptarsime sekciją „Vizualumas, medijos ir suvokimas“.

Šioje sekcijoje nagrinėta Covid-19 karantino įtaka ribos tarp realybės ir virtualybės suvokimui; socialinių tinklų turinio transformacijos į spausdintas meno ir mokslo knygas; ISO 9001: 2015 standarto taikymas ir vadyba vizualumo komunikacijos kontekste; melagingo turinio video formato medžiaga socialiniuose tinkluose ir jos identifikavimo ir prevencijos priemonės; emocinės informacijos vizualumas melagienose; socialinio suvokimo stereotipų vaidmuo asmeniniame žmogiškajame suvokime; vizualumo, medijų ir edukacijos sąsajos karantino sąlygomis žvelgiant iš ekologinio dizaino perspektyvos; vizualinių elementų svarba skaitmeninėje komunikacijoje; stereotipų apie bevaikystę komunikacija naujienų portaluose; Kierkegardo filosofinės sugundymo (seduction) sąvokos interpretacija socialinių tinklų kontekste.

Daugiau informacijos apie konferenciją: http://visuality.vgtu.lt/index.php/visuality/2021 

Vytis Valatka yra Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūrybinių industrijų fakulteto profesorius.
 
Kategorijos:

0 komentarai