Vytis Valatka. Tarptautinė konferencija „Vizualumas 2021“: vizualumas, pramogos, humoras, visuomenė ir etika

Šis tekstas pratęsia straipsnių ciklą, skirtą 2021m. balandžio 22–23 d. Vilniaus Gedimino technikos universitete (toliau – Vilnius Tech) vykusiai tarptautinei tarpdisciplininei konferencijai „Visuality 2021: Media and Communication“ („Vizualumas 2021: medijos ir komunikacija“). Tai didžiausias Vilnius Tech Kūrybinių industrijų fakulteto mokslo renginys, vykstantis kas dveji metai ir pritraukiantis pasaulinio lygio medijų, komunikacijos, filosofijos, sociologijos, vadybos, edukologijos, technologijų, menų, dizaino, vizualinės ir populiariosios kultūros, kūrybinių ir pramogų industrijų, taip pat tarpdisciplininių studijų teoretikus, praktikus, ekspertus. Kiekvieną kartą konferencija skiriama konkrečiai aktualiai temai. 2021 m. konferencija – jau šeštoji, o jos tema – medijos ir komunikacija. Atsižvelgiant į pasaulinę pandemijos situaciją, konferencija vyko nuotoliniu būdu, taikant Microsoft Teams platformą.

Konferencijos pranešimai, meninių / kūrybinių projektų pristatymai vyko plenarinėje sesijoje ir 7-iose sekcijose. Ankstesniame ciklo straipsnyje pristatėme plenarinę konferencijos sesiją. Šiame straipsnyje trumpai aptarsime sekcijas „Vizualumas, pramogos ir humoras” ir „Vizualumas, visuomenė ir etika“.

Pirmojoje iš jų aptarta vizualinių ir tekstinių  reprezentacijų derinimas, vertinant su miesto aplinka susijusių žaidimų veikimą; humoro ir juoko reiškiniai epidemijų ir pandemijų (tarp jų – ir Covid-19) metu; Lietuvoje išleistos istorinės tematikos komiksų knygos pasauliniame pramogų industrijų kontekste; vaizdinė ironija mados industrijos memuose; suaugusiems skirtų  animacinių filmų cenzūravimo, reguliacijos ir savireguliacijos procesai Vakarų šalyse; mokslo žinių ir pasiekimų komunikacija mokyklinio amžiaus vaikams per komiksus kaip mokomąją priemonę. Sekcijoje taip pat pristatytas Vilnius Tech Kūrybinių industrijų fakulteto studentų televizijos sukurtas internetinis gyvenimo situacijų serialas „Gyvenimėlis“ (rež. – aukščiau minėtos televizijos vadovė A. Ptakauskė).
 
Tuo tarpu sekcijoje „Vizualumas, visuomenė ir etika“ nagrinėta politinė ir etinė valstybinės vėliavos naudojimo ir taikymo vaizdiniuose menuose reikšmė; sociologo Hartmuto Rosa‘os rezonanso teorija etinėje perspektyvoje; migracijos krizės ir pandemijos reiškinių vizualizacijos fotografijoje, grafikoje ir grafityje globalaus sienų uždarymo kontekste; komunikacijos, kūrybiškumo ir žinojimo derinimas skatinant inovacijas kūrybinėse organizacijose; medijų įtaka muzikos klausytojų vizualinei vaizduotei; prieš skaitmenines manipuliacijas nukreiptos, realybės pažinimu pagrįstos etikos būtinybė; socialinių tinklų ir kitų socialinių medijų perspektyvos XXI a.

Daugiau informacijos apie konferenciją: http://visuality.vgtu.lt/index.php/visuality/2021
 
Vytis Valatka yra Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūrybinių industrijų fakulteto profesorius.
 
Kategorijos:

0 komentarai