Vytis Valatka. Tarptautinė konferencija „Vizualumas 2021“: plenarinė sesija

Šis tekstas pratęsia straipsnių ciklą, skirtą 2021m. balandžio 22–23 d. Vilniaus Gedimino technikos universitete (toliau – Vilnius Tech) vykusiai tarptautinei tarpdisciplininei konferencijai „Visuality 2021: Media and Communication“ („Vizualumas 2021: medijos ir komunikacija“). Tai didžiausias Vilnius Tech Kūrybinių industrijų fakulteto mokslo renginys, vykstantis kas dveji metai ir pritraukiantis pasaulinio lygio medijų, komunikacijos, filosofijos, sociologijos, vadybos, edukologijos, technologijų, menų, dizaino, vizualinės ir populiariosios kultūros, kūrybinių ir pramogų industrijų, taip pat tarpdisciplininių studijų teoretikus, praktikus, ekspertus. Kiekvieną kartą konferencija skiriama konkrečiai aktualiai temai. 2021 m. konferencija – jau šeštoji, o jos tema – medijos ir komunikacija. Atsižvelgiant į pasaulinę pandemijos situaciją, konferencija vyko nuotoliniu būdu, taikant Microsoft Teams platformą.

Konferencijos pranešimai, meninių / kūrybinių projektų pristatymai vyko plenarinėje sesijoje ir 7-iose sekcijose. Ankstesniame ciklo straipsnyje pristatėme konferencijos tematiką, dalyvius ir bendrąją sesijų / sekcijų panoramą. Šiame straipsnyje trumpai aptarsime plenarinę konferencijos sesiją „Vizualumas, komunikacija ir medijos filosofiniame, kūrybiniame, socialiniame ir ekologiniame kontekste“. 

Ši sesija sulaukė didžiausio konferencijos dalyvių dėmesio. Joje pranešimus skaitė šiuolaikines pasaulines madas diktuojantys medijų, komunikacijos, filosofijos, sociologijos, kūrybos ekonomikos, technologijų ir dizaino teoretikai ir praktikai. Tai Linkolno universiteto (Jungtinė Karalystė) ir Šanchajaus teatro akademijos (Kinija) profesorius Johnas Howkinsas, Prahos Karolio universiteto (Čekija) profesorius ir Briuselio laisvojo universiteto (Belgija) vyriausias mokslo darbuotojas Nico Carpentieris, Drekselio (JAV) universiteto prof. Asta Zelenkauskaitė, Ohajo universiteto (JAV) prof. Algis Mickūnas, Alberto dailiųjų menų akademijos (Italija) prof. Franzas Fischnalleris ir Ohajo valstybinio universiteto (JAV) prof. Josephas J. Pilotta.

Plenarinės sesijos pranešimuose nagrinėtos sąsajos tarp kūrybiškumo ir vizualumo fenomenų (J. Howkinsas); iš filosofinės perspektyvos aptartas santykis tarp vizualumo, vaizdo ir vizijos (A. Mickūnas); iš socialinės ir ekologinės perspektyvos aptartos audio-vizualinio pobūdžio intervencijos į natūralią aplinką (N. Carpentieris); gilintasi į medijų veikimo mechanizmą (J. J. Pilotta); socialinių medijų įtaką masinių komunikacijos priemonių inovacijoms (A. Zelenkauskaitė) bei gigapikselinių technologijų taikymą menų, dizaino, kultūrinio paveldo, mokslo ir technologijos sandūroje (F. Fischnaleris).

Vytis Valatka yra Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūrybinių industrijų fakulteto profesorius.

Kategorijos:

0 komentarai