Vytis Valatka. Tarptautinės konferencijos “Vizualumas 2021” kviestiniai pranešėjai: prof. Algis Mickūnas

2021 m. balandžio 22–23 d. Vilniaus Gedimino technikos universitete (toliau – Vilnius Tech) vyks tarptautinė tarpdisciplininė konferencija „Visuality 2021: Media and Comunication“ („Vizualumas 2021: medijos ir komunikacija“). Tai didžiausias, kas dveji metai vykstantis Vilnius Tech Kūrybinių industrijų fakulteto mokslo renginys, pritraukiantis pasaulinio lygio mokslininkus, praktikus, ekspertus. 2021 m. konferencija – jau šeštoji, o jos tema – medijos ir komunikacija. Atsižvelgiant į pasaulinę pandemijos situaciją, konferencija vyks nuotoliniu būdu, taikant Microsoft Teams platformą.

Kaip jau skelbta ankstesniuose konferenciją pristatančiuose straipsniuose, 2021 m. konferencija neabejotinai išsiskirs iš ankstesniųjų. Minėtuose straipsniuose pabrėžta plati konferencijos dalyvių geografija, temų įvairovė, meno kūrinių prezentacijos ir Vilnius Tech studentų rengiamas siurprizas konferencijos pranešėjams ir svečiams. Tačiau labiausiai konferencija išsiskirs savo plenarine sesija, kurioje pranešimus skaitys net 6 pasaulinio garso mokslininkai, praktikai ir ekspertai. Kiekvienam jų skirsime po atskirą straipsnį. Ir pradėsime nuo garbaus profesoriaus Algio Mickūno.

Ohajo universiteto (JAV) prof. Algis Mickūnas yra pasaulinio garso filosofas ir komunikacijos bei pasaulio kultūrų tyrėjasbei ekspertas. Jo moksliniai interesai apima fenomenologiją, egzistencinę filosofiją, hermeneutiką, politinę filosofiją, antropologiją, lyginamąją Vakarų ir Rytų civilizacijų analizę, komunikacijos teoriją, tarpkultūrinę komunikaciją, semiotiką. A.Mickūnas yra apie 30 monografijų ir mokslinių serijų knygų, virš 200 mokslinių straipsnių autorius, skaitęs virš 200 pranešimų konferencijose Šiaurės ir Pietų Amerikoje, Japonijoje, Europoje, Indijoje, Viduriniuose Rytuose. Jis taip pat yra virš 10 tarptautinių žurnalų redakcinių kolegijų narys ir recenzentas, daugelio tarptautinių apdovanojimų už mokslinę, edukacinę ir kultūrinę veiklą laimėtojas. 2007 m. jam skirta LR Švietimo ir mokslo ministerijos įsteigta mokslo premija užsienio mokslininkams už pasiekimus humanitarinių ir socialinių mokslų srityje.

Daugiau informacijos apie konferenciją: http://visuality.vgtu.lt/index.php/visuality/2021

Vytis Valatka yra Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūrybinių industrijų fakulteto profesorius.


Kategorijos:

0 komentarai