Vytis Valatka. Tarptautinės konferencijos “Vizualumas 2021” belaukiant: menų invazija ir studentų siurprizas


2021 m. balandžio 22–23 d. Vilniaus Gedimino technikos universitete (toliau – Vilnius Tech) vyks tarptautinė tarpdisciplininė konferencija „Visuality 2021: Media and Comunication“ („Vizualumas 2021: medijos ir komunikacija“). Tai didžiausias, kas dveji metai vykstantis Vilnius Tech Kūrybinių industrijų fakulteto mokslo renginys, pritraukiantis pasaulinio lygio mokslininkus, praktikus, ekspertus. 2021 m. konferencija – jau šeštoji, o jos tema – medijos ir komunikacija. Atsižvelgiant į pasaulinę pandemijos situaciją, konferencija vyks nuotoliniu būdu, taikant Microsoft Teams platformą.

Kaip jau skelbta ankstesniame konferenciją pristatančiame straipsnyje, 2021 m. konferencija bus išskirtinė. Minėtame straipsnyje akcentuota plati konferencijos dalyvių geografija ir temų įvairovė. Dar vienas konferencijos išskirtinumas – ne tik moksliniai pranešimai, bet ir meno kūrinių pristatymai. Pirmiausiai norėtųsi pažymėti paties Vilnius Tech meninę produkciją. Tai šio universiteto Kūrybinių industrijų televizijoje sukurtas internetinis serialas “Gyvenimėlis” – situacijų komedija apie studentiško gyvenimo džiaugsmus, vargus ir paradoksus. 2019 m. serialas įtrauktas į tarptautinio festivalio „Seoul Webfest” programą ir nominuotas šio festivalio apdovanojimams „Geriausias montažas”, „Geriausia skečų komedija” ir „Geriausia koncepcija”. Serialą pristatys jo autorė, Vilnius Tech Kūrybinių industrijų televizijos vadovė Aistė Ptakauskė, kuri minėtame festivalyje pelnė festivalio „Geriausios kūrėjos" apdovanojimą. Nedera iš akių išleisti ir kitos įdomios ir aktualios meno kūrinio prezentacijos. Joje pirmaisiais smuikais grieš kino profesionalų “kino chuliganais” įvardyti nepriklausomi prodiuseriai I. Staškevičius ir A. Lelkaitis, kurie pristatys savo filmų trilogijos „Trejetas“ trečiąją dalį „Absoliuti tiesa“, gvildenančią amžinuosius gyvybės, mirties ir tiesos klausimus. 

Konferencija išsiskirs ir Vilnius Tech studentų parengtu siurprizu konferencijos dalyviams. Tai konferencijos pirmosios dienos pabaigoje vyksiantis nuotaikingas proto mūšis, kuriame bus kviečiami dalyvauti visi pranešėjai ir svečiai. Proto mūšio nugalėtojas bus apdovanotas specialiu prizu.

Daugiau informacijos apie konferenciją: http://visuality.vgtu.lt/index.php/visuality/2021

Vytis Valatka yra Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūrybinių industrijų fakulteto profesorius.


Kategorijos:

0 komentarai