Vytis Valatka. Tarptautinės konferencijos “Vizualumas 2021” kviestiniai pranešėjai: prof. Johnas Howkinsas

2021m. balandžio 22–23 d. Vilniaus Gedimino technikos universitete (toliau – Vilnius Tech) vyks tarptautinė tarpdisciplininė konferencija „Visuality 2021: Media and Comunication“ („Vizualumas 2021: medijos ir komunikacija“). Tai didžiausias, kas dveji metai vykstantis Vilnius Tech Kūrybinių industrijų fakulteto mokslo renginys, pritraukiantis pasaulinio lygio mokslininkus, praktikus, ekspertus. 2021 m. konferencija – jau šeštoji, o jos tema – medijos ir komunikacija. Atsižvelgiant į pasaulinę pandemijos situaciją, konferencija vyks nuotoliniu būdu, taikant Microsoft Teams platformą.

Kaip skelbta ankstesniuose konferenciją pristatančiuose straipsniuose, 2021 m. konferencija išsiskirs iš ankstesniųjų plenarine sesija, kurioje pranešimus skaitys net 6 plataus tarptautinio pripažinimo sulaukę mokslininkai, praktikai ir ekspertai. Paskutiniame straipsnyje pristatėme ketvirtąjį šio iškilaus šešetuko narį –  Prahos Karolio universiteto (Čekija) profesorių Nico Carpantierį. Šiandien kviečiame pažinčiai su svečiu iš Jungtinės Karalystės – prof. Johnu Howkinsu.

Linkolno universiteto (Jungtinė Karalystė) ir Šanchajaus teatro akademijos (Kinija) profesorius Johnas Howkinsas yra vienas žymiausių šių laikų kūrybinių industrijų, inovacijų, medijų ir komunikacijos tyrėjų, praktikų, ekspertų ir strategų. Jo mokslinių tyrimų ir praktinės veiklos sritys apima televiziją, filmus, skaitmenines medijas, leidybos industriją, žurnalistiką, taip pat kūrybos ekonomiką, kūrybos ekologiją, kūrybinį kapitalą ir t.t. Jis yra pasaulinį populiarumą pelniusių bestselerių The Creative Economy (Kūrybos ekonomika, šios knygos vertimą į lietuvių kalbą 2010 m. išleido Vilnius Tech leidykla „Technika“) ir Creative Ecologies (Kūrybos ekologijos) autorius. Prof. Howkinsas dirbo ir skaitė paskaitas daugiau kaip 30 pasaulio šalių, įskaitant Jungtinę Karalystę, Šveicariją, Ispaniją, JAV, Kolumbiją, Filipinus, Kiniją, Hong Kongą ir kt. Jis yra Jungtinių Tautų patariamojo komiteto kūrybos ekonomikos klausimais narys. Jis taip pat buvo Londono filmų mokyklos (London Film School) vadovas ir tarptautinio komunikacijų instituto  (International Institute of Communications) vykdantysis direktorius. Jis taipogi daug metų dirbo žurnalistu tokiuose leidiniuose kaip Out, The Sunday Times, Harpers & Queen ir The Economist; buvo leidinių InterMedia, Vision ir The National Electronics Review redaktorius.

Daugiau informacijos apie konferenciją: http://visuality.vgtu.lt/index.php/visuality/2021

Vytis Valatka yra Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūrybinių industrijų fakulteto profesorius.


Kategorijos:

0 komentarai