Vytis Valatka. Tarptautinės konferencijos “Vizualumas 2021” kviestiniai pranešėjai: prof. Nico Carpentieris


2021 m. balandžio 22–23 d. Vilniaus Gedimino technikos universitete (toliau – Vilnius Tech) vyks tarptautinė tarpdisciplininė konferencija „Visuality 2021: Media and Comunication“ („Vizualumas 2021: medijos ir komunikacija“). Tai didžiausias, kas dveji metai vykstantis Vilnius Tech Kūrybinių industrijų fakulteto mokslo renginys, pritraukiantis pasaulinio lygio mokslininkus, praktikus, ekspertus. 2021 m. konferencija – jau šeštoji, o jos tema – medijos ir komunikacija. Atsižvelgiant į pasaulinę pandemijos situaciją, konferencija vyks nuotoliniu būdu, taikant Microsoft Teams platformą.

Kaip jau skelbta ankstesniuose konferenciją pristatančiuose straipsniuose, 2021 m. konferencija išsiskirs iš ankstesniųjų pirmiausiai savo plenarine sesija, kurioje pranešimus skaitys net 6 visame pasaulyje žinomi ir pripažįstami mokslininkai, praktikai ir ekspertai. Paskutiniame straipsnyje pristatėme trečiąją šio solidžiojo šešetuko narę –  Drekselio universiteto (JAV) profesorę Astą Zelenkauskaitę. Šiandien malonius arche.lt skaitytojus supažindiname su svečiu iš Čekijos – prof. Nico Carpentierįu.

Prahos Karolio universiteto (Čekija) profesorius ir Briuselio laisvojo universiteto (Belgija) vyriausias mokslo darbuotojas Nico Carpentieris yra pasaulinį pripažinimą pelnęs medijų ir komunikacijos tyrėjas, praktikas ir ekspertas. Jis tiria įvairiapusius ir įvairiasluoksnius santykius tarp komunikacijos, politikos ir kultūros sričių, kuriuos galima suvesti į 5 pagrindines tematikas: medijos, pilietiškumas, demokratija; medijos, mirties ir karo fenomenai; žurnalistika ir tapatybės; auditorijų studijos; diskurso teorija. Jis yra 14 monografijų ir mokslinių knygų autorius ir bendraautorius, apie 200  mokslinių straipsnių autorius, perskaitęs apie 100 pranešimų nacionalinėse ir tarptautinėse konferencijose bei kongresuose. Prof. Carpentieris yra Tarptautinės medijų ir komunikacijos tyrimų asociacijos (International Association for Media and Communication Research – IAMCR) prezidentas ir vienas iš  Europos komunikacijos tyrimų ir edukacijos asociacijos (European Communication Research and Education Association – ECREA) įkūrėjų. Jis taip pat reguliariai skelbia publikacijas Lietuvos Mokslų Akademijos leidžiamame žurnale „Filosofija. Sociologija“.

Daugiau informacijos apie konferenciją: http://visuality.vgtu.lt/index.php/visuality/2021

Vytis Valatka yra Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūrybinių industrijų fakulteto profesorius.


Kategorijos:

0 komentarai