Su šventuoju Gimimu, arba linkiu svajonių neišsipildymo

Mieli arche.lt skaitytojai,

Šįsyk leisiu sau pabūti banaliu. Ir paklausti jūsų keleto banalių klausimų. Taigi, mielieji, ar laukiate Kalėdų? "Tai ne", atsakysite. Puiku. Įtikinote, dešimt balų. O ar tikite, kad Kalėdos - stebuklų metas? "O tamsta pats netiki?", atsakysite gudriu klausimu. Stipru. Penkiolika balų. Toliau - ar nekantraujate prisėsti prie kalėdinėmis vaišėmis ir ne mažiau kalėdiškais giminėmis ir bičiuliais apsėsto šventinio stalo? "Į retorinius klausimus neatsakinėjame", gudriai mirktelėsite. Taiklu, dvidešimt balų. 

O kas, jei pakeisčiau šios "kalėdinės" apklausos kryptį? Kas nutiktų, jei paprašyčiau pateikti Kalėdų metu  labiausiai laukiamų dalykų dešimtuką? Regis, nesunku. Bet tai dar neviskas. Dar paklausčiau, kokią vietą šiame dešimtuke užimtų pats užgimstantis Kristus? Taip taip, ne kas kitas, o žmogumi tapęs Dievas. Ateinaitis, kad išeitume iš įprastos komforto zonos ir  drauge su juo gimtume nesaugiai išbandymų ir išmėginimų realybei, kurią pamilę ir įveikę, drauge triumfuotume. Drauge su juo - Kūdikėliu ir Visatos Karaliumi. Tad kokią vietą reitinguose paskyrėte Karaliui? Tikėtina, nejaukiai pasijusite. Tačiau nereikia šio jausmo bijoti. Išduosiu didelę paslaptį: sau uždavęs šį klausimą, aš taipogi pasijutau nejaukiai. Nes manajame geidžiamiausiųjų TOP 10 Kristus toli gražu nepirmauja. Tiesą sakant, net nesu užtikrintas, ar jam dar nereikėtų pakovoti atkrintamosiose varžybose dėl išlikimo dešimtuke. 

Todėl šventojo Gimimo proga visiems mums linkiu  didžiausių kalėdinių svajonių neišsipildymo. Linkiu nesulaukti geidžiamiausių šventinių smulkmenų iš minėtojo TOP 10. Linkiu sulaukti paties užgimstančio Kristaus. Arba patiems jį surasti. Arba it daugiaspalvę mozaiką sudėti iš jį užkodavusių kalėdinių detalių. Kalėdinių linkėjimų ir sveikinimų, slepiančių dangiškos ramybės ir laimės geismą bei nuojautą. Kalėdinių dovanų, nedrąsiai liudijančių pasirengimą save dovanoti ar aukotis vieniems vardan kitų. Šventinio stalo kaip dieviškosios puotos užuominos ir pažado. Ir taip toliau- begalinio Dievo ir dieviškos detalės begalinės. Sudėliokime iš jų Kristaus paveikslą. Tik neužsilikime detalėse, nes prarasime visumą. O be jos nebebus amžinosios puotos ramybės. Tik nuolatinio nerimo neišstumiantys banketai irgi furšetai, Tai kaip, mieli sveteliai, pralinksmėsime, ratelį suksime į kairę dešinę?.. O gal visgi, Sveikas, Jėzau, Gimusis?

Su Šventuoju Gimimu!

arche.lt vyr. redaktorius Vytis Valatka

Kategorijos:

0 komentarai