Algirdas Kaušpėdas. Sveiki sulaukę!

Sveiki gyvi, bičiuliai, sulaukę mūsų Valstybės atkūrimo šimtmečio.

Tai, ko gero, pati didžiausia, pati reikšmingiausia  lietuvių šventė … ir dar šimto metų jubiliejus… Didinga! 

Labai noriu suvokti istorinės akimirkos reikšmę ir pasidalinti su Jumis šia proga kilusiomis mintimis.

Visų pirma, džiaugiuosi, kad šiandien, atkurtos valstybės šimtmečių sandūroje, aukštai keldami demokratinės Lietuvos vėliavą, mes jaučiame savo širdyse Vytį. Vytis gyvas mumyse kaip pergalingas idealas, kaip įkvepiantis būties ir kūrybos simbolis.

Supratome, kad šviesos raitelio šuolis yra mūsų godotinos laisvės būsena. O kur laisvė - ten savikūros pastanga - būties pastanga tapti kūrėju.

Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžiui Vytis buvo Tėvynės gynėjo, kario, karžygio simbolis. 

O ką gi Vytis reiškia mums, švenčiantiems valstybės atkūrimo šimtmetį? Drąsų šuolį į savo galios okeaną ir kartu į didingą ateitį!  Šuolį į kūrybos šimtmetį! Architektams, inžinieriams, kūrybinėms industrijoms ateina aukso amžius. Manau, kad netrukus Vilniaus Gedimino technikos universitetą drąsiai galėsime vadinti  Kūrybos universitetu. Kursime dinaminius, energiškai aktyvius pastatus, naujos kartos transporto infrastruktūrą ir transporto priemones, skraidykles ir dronus, kosminius palydovus ir sudėtingiausius robotus.

Netrukus iškils naujas iššūkis - kaip konkuruoti su tobulėjančiais robotais, dirbtiniu intelektu patiems netampant robotais. Kaip išlikti žmogumi? Kaip žmogaus širdžiai atsilaikyti prieš proto diktatūrą?

Ir čia, mano galva, gali padėti atrodytų netikėta išeitis - žaidimas, o tiksliau - menas, meninė kūryba, inžinerinis dizainas.  Inžinierius-menininkas - štai ateities kūrėjo formulė. Pažvelkime į gamtą. Kokia ji graži, meniška, harmoninga. Mokykimės kurti iš gamtos...

Tačiau ir to negana. Ateitis pareikalaus dar vienos kokybės - lyderystės. Kurti ateitį gali tik vertybiškai motyvuoti, plataus akiračio inžinieriai tokie kaip Antanas Gustaitis, Ilonas Maskas ar Vladas Lašas. Kurti - reiškia drąsiai imtis atsakomybės, sutelkti daugelio kūrėjų  galias bendram tikslui pasiekti, atpalaiduoti, išlaisvinti kūrybos energiją.

Atėjo nauja pradžia, savęs įgalinimo laikas.

Tegyvuoja Lietuvos Valstybė!


Kurkime save, kurkime Lietuvą, kurkime ateitį. 

Įgalinkime ir įkūnykime Laisvę savo kūryba.

Tegyvuoja Lietuvos Valstybė!

Ši VGTU absolvento Algirdo Kaušpėdo kalba buvo pasakyta VGTU  2018 m. vasario 13 d., minint Lietuvos Valstybės atkūrimo 100- metį.

Kategorijos:

0 komentarai