Arche.lt autorė ir nominantė A.Stančikienė - „Gyvybės apdovanojimų“ laureatė

2015 m. balandžio 26 d. - pasaulinę gyvybės dieną - Vilniaus šv. Jono Krikštytojo ir šv. Jono Apaštalo ir Evangelisto (Jonų) Bažnyčioje vyko jau gražia tradicija tapę "Gyvybės apdovanojimai" 2015. Apdovanojimai įteikti aštuoniose nominacijose, iš kurių kiekviena atitiko tam tikrą gyvybės kultūros plėtros sritį. Nominacijoje "Už fizinę ir dvasinę pagalbą silpnesniam" nugalėtoja tapo Labdaros ir paramos fondo "Algojimas" vadovė Aušra Stančikienė. Malonu pastebėti, kad laureatė skelbia savo tekstus ir mūsų portale arche.lt, o jis savo ruožtu yra vienas iš daugelio nominavusių Aušrą šiam titului. 

Gyvybės apdovanojimus rengė žurnalas „Ateitis“, interneto dienraštis „Bernardinai.lt“ ir Marijos radijas. Renginį globoja Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas.

"Gyvybės apdovanojimų" organizatoriai štai kaip apibūdino nominacijos "Už fizinę ir dvasinę pagalbą silpnesniam" esmę: "Šių dienų pasaulį užkariauja tobulos visuomenės vizija, kurioje vietos nelieka gimusiems kitokiais nei visi. Didžiulės pagarbos yra verti žmonės, prisiimantys milžinišką naštą ir per gyvenimo kelią vedantys neįgalius ar sunkiai sergančius, vyresnio amžiaus vienišus žmones, kurie dažnai yra užmirštami didžiulėje skuboje gyvenančioje visuomenėje. Silpniausiems yra labiausiai reikalinga ne tik fizinė pagalba, bet ir nuoširdus, šiltas bendravimas, kuris padeda jiems vėl pasijausti pilnaverčiais visuomenės nariais." Būtent silpniausiesiems - neįgaliems vaikams ir juos auginančioms šeimoms - Aušra kaip tik ir paskyrė visą savo darbą ir didžiąją laisvalaikio dalį. Pati auginusi ir palaidojusi 2 neįgalius sūnus (Steponą ir Algį), ji šį likimo išbandymą priėmė ne kaip naštą, o kaip dovaną ir galimybę tarnauti kitiems ir tuo tačiu daryti juos geresniais, širdingesniais, atdesniais sau ir savo artimui. Siekdama pakeisti visuomenės požiūrį į negalią, ji įkūrė Labdaros ir paramos fondą "Algojimas", kuris vienintelis Lietuvoje dirba ne tik neįgaliems vaikams, bet ir juos auginančioms šeimoms. Šis fondas vienintelis Lietuvoje neįgaliems vaikams ir jų šeimoms ištisus metus rengia psichosocialinės reabilitacijos stovyklas ir veda konsultacijas, kasmet organizuoja unikalų Labdaros maratoną "Ištiesk gerumui ranką" per LTV, įdarbina negalią turinčius žmones ir t.t. 

Portalas arche.lt nuoširdžiai sveikina savo šauniąją ir žavingąją autorę, linkėdamas jai tvirtybės, kantrybės, visuomenės supratimo ir palaikymo, kūrybiškumo, sveikatos ir, svarbiausia, Dievo palaimos sunkiame, tačiau šventame darbe. Tegu Vilniaus Šv. Kryžiaus (Bonifratrų) švento šaltinio vanduo, kuriuo ji atsigaivino po apdovanojimų ceremonijos, ją visada maitina ir stiprina! Ir lai įkvepia naujus prasmingus tekstus.

Daugiau informacijos apie "Gyvybės Apdovanojimus 2015" - www.bernardinai.lt

arche.lt

Kategorijos:

1 komentarai

  1. Anonimiškas4/29/2015

    Džiaugiuosi, linkiu nesenkančios energijos ! RMV

    AtsakytiPanaikinti