Sacra Liturgia - naujas Ad Fontes žingsnis

Liepos 5 d. nedideliame vienuolyne Pietų Prancūzijos miestelyje La Garde- Freinet prasidėjo  liturginio formavimo mokykla "Sacra Liturgia". Iškilmingose Vesperes dalyvavo ir Apaštalinis nuncijus Ukrainoje Jo Ekscelencija Arkivyskupas Thomas Edward Gullickson, kuris taip pat yra ir šios vasaros mokyklos  lektorius. 


"Sacra Liturgia" yra įkvėptas ir sumanytas "Ad Fontes" pavyzdžio. Čia atvyko ir  "Ad Fontes" komanda - Dr. Jonas Vilimas, Adrija Čepaitė, Mindaugas Kubilius, grupelė patarnautojų. Taip pat čia dalyvauja ir keletas kunigų iš Lietuvos. "Ad Fontes" komanda uoliai darbuojasi, kad dalyviai iš JAV, Didžiosios Britanijos, Prancūzijos, Kanados ir kitur gautų puikią liturginę formaciją bei įgytų ar patobulintų savo giedojimo įgūdžius.

Šalia benediktiško liturginio maldos ritmo bei giedojimo pamokų dalyviai klauso paskaitų bei diskutuoja liturgijos atnaujinimo temomis. "Sacra Liturgia" skatina Bažnyčią sugrįžti prie II Vatikano liturginės konstitucijos "Sacrosanctum Concilium" ir ją įgyvendinti nenutraukiamos Bažnyčios Tradicijos ir jos liturgijos vystymosi šviesoje. 

Liepos 18d. dalyviai melsis kartu su vietiniu Tulono vyskupu Jo Ekscelencija Arkivyskupu Dominique Rey, kuris aukos Pontifikalines Mišias. "Sacra Liturgia" organizatorius ir La Garde - Freinet benediktinų vienuolyno įkurėjas Dom Alcuin Reid džiaugiasi stipria vietinio vyskupo parama ne tik šiai vasaros mokyklai, bei ir liturginio atsinaujinimo sąjūdžiui, įžiebtam Benedikto XVI-ojo bei jo motu proprio "Summorum Pontificum".  Studijų savaitė vyks iki liepos 20d.


                                                         arche.lt 


Kategorijos:

0 komentarai