Akademijos „Ad Fontes 2014“ Mokytojai. Adrija Čepaitė

Paskutinę šių metų liepos savaitę Žemaitijoje, Kražių miestelyje, 13-tą kartą vyks vasaros grigališkojo choralo studijų savaitė - "Ad Fontes" akademija. Tai ypatinga proga ir galimybė susipažinti su grigališkuoju giedojimu, išmokti naujų giesmių, pagilinti jau turimas žinias ir gerai pasipraktikuoti: savaitės dalyviai dalyvauja liturgijoje ir gieda nuo ankstyvaus ryto iki vėlyvo vakaro. Žinoma, yra ir laisvų valandėlių, paskaitų, vakaronių, bet daugiausia laiko praleidžiama giedant, ir tai didelis džiaugsmas norinčiam lavėti ir tobulėti. 

Jau ne pirmus metus praktinius giedojimo mokymus veda Graco (Austrija) magistrė, grigališkojo choralo žinovė, daugelio kursų vadovė Adrija Čepaitė (nuotr.). "Ad Fontes" rengėjai kviečia susipažinti su jaunos ir talentingos muzikės ir pedagogės veikla ir pasiekimais.

ADRIJA ČEPAITĖ (nuotr.) yra orkestro ir choro dirigentė, grigališkojo choralo specialistė, tarptautinio moterų ansamblio „Graces&Voices“ vadovė, simfoninių orkestrų kviestinė dirigentė. Adrija taip pat dėsto Vytauto Didžiojo Universiteto Muzikos akademijoje, yra orkestrinio ir chorinio dirigavimo dėstytoja, veda įvairius meistriškumo kursus.

Dirigavimo meno Adrija pradėjo mokytis Kauno J.Naujalio muzikos gimnazijoje (baigė 1997 m.). Toliau ji tęsė studijas Lietuvos Muzikos ir teatro akademijoje prof. Petro Bingelio klasėje. Dar studijų metais Adrija dirigavo įvairiems chorams, dėstė dirigavimą muzikos mokykloje. 

Įgijusi chorinio dirigavimo magistrą (2003 m.) bei praktinio darbo patirties, ji tęsė studijas Muzikos ir vaizduojamųjų menų universitete Grace (Austrija). Šiame universitete Adrija įgijo chorinio dirigavimo magistro diplomą prof. Johannes Prinz klasėje (2009 m.), bažnytinės muzikos magistro diplomą su grigališkojo choralo specializacija prof. Karl Franz Prassl klasėje (2011 m.), orkestrinio dirigavimo magistrą prof. Wolfgang Dörner klasėje (2011 m.). 

Studijų metais Adrija tobulino dirigavimo meną įvairiuose meistriškumo kursuose, kaip kviestinė dirigentė bei solistė dalyvavo daugelyje muzikinių projektų bei kompaktinių plokštelių įrašų. Nuo 2008 m. ji veda grigališkojo choralo giedojimo ir dirigavimo meistriškumo kursus Prades (Prancūzija), Rochefort (Belgija), Watou (Belgija), Kražiuose (Lietuva). Taip pat ji kviečiama kaip tarptautinių konkursų žiuri narė.

2010 m. Adrija įkūrė tarptautinį moterų ansamblį „Graces & Voices”. Ansamblis aktyviai koncertuoja Europoje, leidžia kompaktines plokšteles. Tarptautinis kompaktinių plokštelių apžvalgų ir vertinimų žurnalas „Pizzicato“ pripažino „Graces & Voices” kompaktinę plokštelę „Mysterium Crucis“ kaip geriausią 2012 m. spalio mėnesio kompaktinio plokštelę senosios muzikos kategorijoje. 2014 m. ansamblis išleido naują kompaktinę naujai metodiškai pagrįstos grigališkojo choralo giesmių restauracijos („Graduale Novum“) pagrindu. 

Adrija yra ir simfoninės muzikos dirigentė – šiuo metu bendradarbiauja su Vilniaus šv. Kristoforo orkestru, Lietuvos kameriniu orkestru. 

Daugiau informacijos ieškoti www.ad-fontes.lt

Kontaktai pasiteiravimui dėl dalyvavimo grigališkojo choralo studijų savaitėje "Ad Fontes":

Daiva Žižiūnaitė
Tel.: 8 685 12875

„Ad Fontes“ rengėjai

Kategorijos:

0 komentarai