Su Lietuvos valstybės simbolika už vienybę

2014 m. gegužės 10 d. 10 val. VšĮ „Mūsų vėliavos“ nariai ir rėmėjai pradeda akciją, kurios metu visą savaitę, rytais, prie Žaliojo tilto Vilniuje, bus dalinamos gairelės su valstybine simbolika už Lietuvos piliečių vienybę.

Pasak akcijos sumanytojų Mindaugo Siaurio ir Deivydo Rimkevičiaus, ši akcija skatina Lietuvos piliečių sanglaudą vienoje politinėje Tautoje.

„Šia iniciatyva norima parodyti, kad įvairūs išorinių jėgų bandymai skaldyti Lietuvos visuomenę yra neperspektyvūs.  Georgijaus juostomis, spekuliacijomis apie tautiškumą, kalbą ar istoriją gyventojų sukiršinti nepavyksta ir nepavyks. Tokie piktavališki bandymai Lietuvoje ne tik nepasiteisina, o  priešingai - sukelia valstybės piliečius vienijančią patriotiškumo „audrą“. Būti šalies patriotu reiškia ne konkrečią tautybę ar Lietuvos Respublikos paso turėjimą. Tai reiškia garbę vadinti save lietuviu dėl to, kad dirbi vardan vieningos Lietuvos. Akcija norime pakviesti visus, kurie myli Lietuvą, puoštis valstybine simbolika bei taip demonstruoti šalies vienybę.“

VšĮ „Mūsų vėliavos“rengia pilietines akcijas, iškeldama istorinės Lietuvos valstybės tapatybės svarbą. 2013 m. liepos 6 -ąją šios organizacijos vėliavnešiai pakilo į Gedimino pilies bokštą, kur šalia Lietuvos trispalvės daugiau nei po 200 metų pertraukos iškėlė Lietuvos valstybės istorines vėliavas. Jų iniciatyva per Vėlines Lukiškių aikštėje į dangų už protėvių vėles iškilo Vyčio vėliava. Plazdėdama iki šiol, ji pakeitė Lukiškių aikštės veidą ir šios organizacijos akcijų pagalba įprasmino Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo ir Lietuvos kariuomenės dienas.  VšĮ „Mūsų vėliavos“ taip pat atnešė neramius laikus sovietinei simbolikai ant Žaliojo tilo. Jų iniciatyva ant šio tilto plazda NATO ir Vyčio vėliavos.

Kategorijos:

0 komentarai