Rusijos stačiatikių patriarcho Kirilo atsakas į karo kelią išėjusiam Vladimirui Putinui

Patriarchas Kirilas ignoravo V.Putino kreipimąsi dėl nuo Ukrainos atplėšto Krymo prijungimo prie Rusijos ir nepasirodė Kremliuje, kai Rusijos prezidentas paskelbė savo sprendimą. Georgijaus salėje buvo susirinkęs visas Rusijos elitas, sveikinęs V.Putiną ovacijomis.

Ekspertai spėja, jog Kirilas taip elgiasi nenorėdamas konfliktuoti su Ukrainos stačiatikių bažnyčia, kuri remia naująją Ukrainos valdžią. Tiesa, Kirilo atstovai vengia ir atviros konfrontacijos su V.Putinu, todėl renkasi tylėjimo taktiką.

„Per V.Putino kreipimąsi patriarcho nebuvo. Tai viskas, ką galiu pranešti“, – portalui Slon.ru pareiškė Maskvos patriarchato atstovas Vsevolodas Čaplinas. Jis atsisakė atsakyti į klausimą, koks Rusijos Stačiatikių bažnyčios požiūris į Krymo aneksiją.

Anksčiau vertindamas įvykius Kryme patriarchas Kirilas pareiškė, kad pusiasalio likimą turi lemti Ukrainos tautos valia, kuriai negalima daryti įtakos iš išorės.

Kai kuriais duomenimis, Kirilas pabandė V.Putinui padaryti įtaką. Tačiau veltui. Maskvos patriarchas vėl susidūrė su griežtomis gyvenimo „auksiniame narvelyje“ sąlygomis“.

„Būtina visiems gyventojams garantuoti galimybę realizuoti jų teises bei laisves, taip pat ir teisę dalyvauti priimant jų likimą lemiančius sprendimus. Tie, kurie turi valdžią, privalo neleisti smurto ir įstatymų pažeidimų. Ukrainos tauta turi pati, be išorinio įsikišimo, nuspręsti, kokia bus jos ateitis“, – kovo 2 d. pareiškė Rusijos Stačiatikių bažnyčios patriarchas Kirilas.

Pasak religijų sociologo Nikolajaus Mitrochino, Kirilas stengiasi likti nuošalyje nenorėdamas aštrinti santykių su Ukrainos Stačiatikių bažnyčia.

„Per V.Putino kreipimąsi man įdomiausia buvo tai, kad salėje trūko vieno žmogaus. To, kuris turėjo nušviesti patį iškilmingiausią, daugelio Rusijos gyventojų nuomone, naujausios Rusijos istorijos įvykį, – rašo N.Mitrochinas. – Kai kuriais duomenimis, Kirilas pabandė V.Putinui padaryti įtaką. Tačiau veltui. Maskvos patriarchas vėl susidūrė su griežtomis gyvenimo „auksiniame narvelyje“ sąlygomis“.

V.Putinas, dėl agresijos Kryme, sulaukęs didžios dalies pasaulio pasmerkimo, karštligiškai ieško sąjungininkų, tačiau taip pat demonstratyviai neieško Bažnyčios paramos. Per kreipimąsi V.Putinas padėkojo už supratimą Kinijai ir Indijai, tačiau nieko nepasakė apie Bažnyčią. Ketvirtadienį Rusijos užsienio reikalų ministerija pranešė, kad Maskvos veiksmus palaiko ir dvi Afrikos šalys – Gana ir Uganda.

Šaltinis: http://www.15min.lt


Kategorijos:

1 komentarai

  1. Anonimiškas3/23/2014

    Gerbiu ir žaviuosi stačiatikių bažnyčios patriarcho Kirilo drąsa. Telaimina jį Dievas.

    AtsakytiPanaikinti