Bažnytinio paveldo muziejuje karaliaus senosios Lietuvos vienuolių proginė kūryba

Kovo 6 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Bažnytinio paveldo muziejus kviečia į dr. Astos Vaškelienės paskaitą „XVIII a. Lietuvos vienuolijų lotyniškoji proginė kūryba“.

XVIII a. Lietuvos viešajame gyvenime aktyviausiai dalyvavo jėzuitų ir pijorų kongregacijos. Proginė kūryba buvo neatsiejama edukacinio proceso dalis, abiejų vienuolijų mokymo sistemoje atlikusi svarbų vaidmenį. Jos vieta ir funkcija pijorų mokymo programoje iš esmės nepasikeitė net ir po XVIII a. viduryje įvykdytos mokyklų reformos. Gebėjimas rašyti proginius kūrinius imituojant antikinius žanrus ir autorius atspindėjo rašančiojo literatūrinį išprusimą. Šiais kūriniais buvo operatyviai atsiliepiama į visuomeninio, kultūrinio ar bažnytinio gyvenimo aktualijas, todėl tai buvo ir savitas viešosios raiškos būdas. 

Paskaitos klausytojų laukia pasakojimas apie iki šiol į lietuvių kalbą neverstus ir nepublikuotus proginius kūrinius, nuo literatūros panoraminės apžvalgos vedantis prie įdomesnių, patraukiančių turiniu ir forma, pavyzdžių. 

Renginys nemokamas.

Šaltinis: www.bpmuziejus.lt

Kategorijos:

0 komentarai