Valentino dieną Bažnytinio paveldo muziejaus lankytojams bus parodyta paties šv. Valentino relikvija!

Visame pasaulyje romantikai švenčia Šv.Valentino dieną. Tačiau nedaug kas žino, kas buvo šv. Valentinas: pirmųjų amžių kankinys? Narsus karys ar dosnus vyskupas? Kodėl įsimylėjėliai prašydavo jo užtarimo? Kodėl kreipdavosi į šv. Valentiną, kad meilė neliktų be atsako? Koks šio šventojo atvaizdas? Kur jis palaidotas? Kur šiandien gerbiamos šv. Valentino relikvijos?

Atsakymus į šiuos klausimus sužinosite, šių metų vasario 14 d. 16 val. ar 15 d. 14 val. apsilankę  ekskursijoje „Širdies motyvais“ Bažnytinio paveldo muziejuje.

 Šv. Valentino dienai skirtą ekskursiją pradėsime Vilniaus katedros požemiuose. Prie garsių Lietuvos karalių ir karalienių kapų prisiminsime jų meilės istorijas, nupūsime užmaršties dulkes nuo Barboros Radvilaitės ir Žygimanto Augusto meilės laiškų.

Antroje ekskursijos dalyje keliausime į Bažnytinio paveldo muziejų, įkurtą Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje. Ši bažnyčia yra garsios Sapiegų giminės mauzoliejus, joje išlikę įspūdingiausi Lietuvos antkapiniai paminklai. Sustosime prie iš balto marmuro iškalto gražuolės Teodoros Kristinos Tarnovskytės portreto, prisiminsime ją karštai mylėjusį vyrą – dosnųjį Kazimierą Leoną Sapiegą. Šifruodami kitų Sapiegų šeimos giminių epitafijas, ieškosime užuominų apie meilę ir ištikimybę.

Aptarsime širdies ikonografiją ir simboliką, bandysime suprasti šio ženklo reikšmę krikščioniškoje tradicijoje. Tik šios ekskursijos dalyviams bus parodytas Bažnytinio paveldo muziejaus fonduose saugomas šv. Valentino relikvijorius. Aiškinsimės, kada ir kodėl šv. Valentinas pradeda globoti įsimylėjėlius, prisiminsime kitus širdies reikaluose padedančius šventuosius globėjus. Ekskursijos pabaigoje kiekvienas iš vaško išsilies rausvą širdutę savo Valentinui.Į ekskursiją būtina iš anksto registruotis tel. 852697800, el. p. muziejus@bpmuziejus.lt. Ekskursija prasidės Vilniaus katedroje. Ekskursijos trukmė – 2.30 val. Bilieto kaina – 25 Lt.

Nuotraukoje- šv. Valentino relikvija Bažnytinio paveldo muziejuje (www.15min.lt)

Šaltinis: www.bpmuziejus, www.15min.lt


Kategorijos:

0 komentarai