„Šviesos šventė“ Bažnytinio paveldo muziejuje

2014 m. sausio 25 d., 12 val. Bažnytinio paveldo muziejus kviečia šeimas į edukacinį užsiėmimą „Šviesos šventė“.

Muziejus tęsia edukacinių programų ciklą „Šeima muziejuje“ ir šį kartą siūlo susipažinti su viena gražiausių liturginių metų švenčių – Kristaus Paaukojimu, atrasti paslaptingą bažnytinio meno pasaulį ir kurti kartu su savo vaikais.

Popietės metu lankytojai susipažins su Bažnytinio paveldo muziejuje saugomais Vilniaus arkivyskupijos bažnyčių lobynais, seniausiais bažnytinės tekstilės pavyzdžiais, žymiųjų Vilniaus auksakalių dirbiniais. Po ekskursijos renginio dalyviai lies žvakes, sužinos Kristaus Paaukojimo šventės tradicijas.

Vasario 2 d. švenčiama Kristaus Paaukojimo šventė, Lietuvoje dar vadinama Grabnyčiomis. Ką iš tiesų ši šventė reiškia, iš kur kilęs jos pavadinimas? Krikščioniškame pasaulyje iškilmingai minima šventė primena Jėzaus paaukojimą šventykloje. Pagal Mozės įstatymą, praėjus keturiasdešimt dienų po Kristaus gimimo, Marija ir Juozapas atnešė Jėzų į Jeruzalės šventyklą paaukoti ir pašvęsti Dievui. Šventykloje juos pasitiko pranašas Simeonas, kuris palaimino savo pareigą įvykdžiusius tėvus, o paėmęs ant rankų Kūdikį atpažino ilgai lauktą Mesiją (Pasaulio gelbėtoją) ir jį pavadino „šviesa pagonims apšviesti“. Todėl per Kristaus Paaukojimo šventę kunigas laimina žvakes, kurių šviesa simbolizuoja Kristų – pasaulio šviesą.

Šią dieną tikintieji eina į bažnyčią įsigyti šventintų žvakių arba pašventinti savo pačių pasidarytų. Tikėta, kad pašventinta žvakė saugo nuo pavojų, perkūnijos, ją uždegdavo atsitikus nelaimei ar mirties akivaizdoje. Šventės pavadinimas „Grabnyčios“ kilęs iš lenkiško žodžio „gromnice“, kuris reiškia šios šventės metu bažnyčioje pašventintas žvakes.

Į užsiėmimus būtina išankstinė registracija tel.: 852697801 arba  el. paštu: violeta.indriuniene@bpmuziejus.lt. Bilietų kainos šeimoms: 1 suaugęs žmogus ir 1–3 vaikai – 15 Lt, 2 suaugusieji ir 1–3 vaikai – 25 Lt.Kategorijos:

0 komentarai