Violeta Grigaliūnaitė. Vilniaus savivaldybės sprendimas: kalėdinė iniciatyva nusipelno baudos

Graži iniciatyva pakviesti kaimynus ir kartu papuošti vieną Vilniaus centro gatvių labdaros ir paramos fondo „Algojimas“ įkūrėjai ir vadovei Aušrai Stančikienei baigėsi bauda. Nedidele, tačiau skirta už Vilniaus miesto želdynų ir želdinių apsaugos taisyklių pažeidimą – sostinės savivaldybės darbuotojams kalėdiškai papuošti medžiai pasirodė netinkami.

Labdaros ir paramos fondo „Algojimas“ įkūrėja ir vadovė A.Stančikienė neslepia nusivylimo – gatvės šventė pasitinkant Adventą atnešė nemalonumų. Už tai, kad Šermukšnių gatvėje buvo papuošti augantys medžiai, fondas privalės susimokėti 25 Lt baudą, kurią skyrė sostinės savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojai.

Tiek mes, tiek kaimynai sužinojome, kad padarėme didelį nusikaltimą. Tas nusikaltimas yra ne pilietinio veiksmo, o kad tai padaryta neestetiškai, nes Vilnius puošiasi labai blizgančiai ir labai gražiai, o mes čia negražių daiktų prikabinom, – sakė A.Stančikienė.

„Mūsų sumanymas buvo susipažinti su kaimynais Šermukšnių gatvėje, kur mūsų biuras. Kartu apsitarėme, kad gražu būtų pasipuošti savo gatvę, nes turime vienintelę tokią gražią alėją Vilniuje. Sutarėme, kad papuoštume medžius, kiekviena įstaiga taip, kaip jai atrodytų tinkamiausia. Ten yra ir senas, aptriušęs reklaminis stulpas, kurį mes apgaubėme, parašėme linkėjimus visam miestui. Pasidarėme tokią kaimynų šventę“, – pasakojo A.Stančikienė.

Šioje gatvėje be fondo yra įsikūrusios ir tokios įstaigos kaip Specialiųjų tyrimų tarnyba, Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba, vienuoliai dominikonai, įvairios verslo įstaigos.

Anot A.Stančikienės, į savivaldybę buvo skambinta ir ten fondo atstovai sužinojo, kad jiems jokio leidimo nereikia – leidimai būtini tik renginiams, o čia toks nebuvo numatytas. Esą tik praėjus savaitei paaiškėjo, kad fondo ir jo kaimynų sumanymas miestui netinka. „Tiek mes, tiek kaimynai sužinojome, kad padarėme didelį nusikaltimą. Tas nusikaltimas yra ne pilietinio veiksmo, o kad tai padaryta neestetiškai, nes Vilnius puošiasi labai blizgančiai ir labai gražiai, o mes čia negražių daiktų prikabinom“, – ironiškai kalbėjo fondo „Algojimas“ vadovė.

Bauda skirta gana simboliška – 25 Lt. Tačiau A.Stančikienė neslėpė, kad pats jos skyrimas yra labai nemalonus, nes juk tenorėta miestą pagražinti. „Teisės aktuose numatyta, kad jeigu mes nesumokame baudos iki sausio 16 dienos, tai tada galima sprendimą ginčyti Administracinėje komisijoje. Kadangi papuošimai turėtų išlikti iki Trijų Karalių, tai baudą sumokėsime po šios šventės ir tokiu būdu išsaugosime palinkėjimus miestui“, – pasakojo A.Stančikienė.

Vilniaus savivaldybės teigimu, pagal miesto Želdynų ir želdinių apsaugos taisykles draudžiama „kabinti ant medžių sūpuokles, virves, kitus daiktus, klijuoti skelbimus arba kitą informaciją“. Tai užtraukia įspėjimą arba baudą nuo 50 iki 100 Lt. Pagal šias taisykles ir skirta fondui „Algojimas“ pusė minimalios baudos – 25 Lt.

Sostinės savivaldybė pripažįsta, kad papuošimams leidimų nereikia, esą miestas tikrai nenori užgniaužti žmonių iniciatyvos, tačiau esą idėjos sumanytojai turėjo pasiskambinti į savivaldybės Miesto estetikos skyrių pasitarti, ar jų idėjos nesikerta su bendra pozicija, kaip norima puošti Vilnių.

Papuoštos Šermukšnių gatvės nuotraukas čia.

Šaltinis: www.15min.lt 

Kategorijos:

0 komentarai