Išpildykime neįgalių vaikučių svajones (III). Ugniaus ir Mato istorija

Kartu sukurkime kalėdinį stebuklą ir išpildykime penkių vaikučių — URTĖS, AURIMO, KRISTUPO, MATO ir UGNIAUS — kalėdines svajones. Vienas Jūsų įsigytas kuponas — 5 litų vertės parama vaikučiams. Kviečiame įsigyti tiek kuponų, kiek galite paaukoti!

Šiandien antroji ir trečioji - Mato ir Ugniaus - istorija

MATAS. Prieš ketverius metus Kristina ir Vytautas buvo jauna laiminga šeima, gyvenanti kaip ir daugelis bendraamžių — nerūpestingai. Šiandien jie taip pat jauna ir laiminga šeima. Tik gyvenimas ne toks, kokį kažkada įsivaizdavo. Daugybė operacijų, narkozių, tyrimų, ištisi mėnesiai praleisti ligoninėse — tai realybė, su kuria jiems teko susidurti.

Bene sunkiausia buvo priprasti prie žmonių žiaurumo, kuris porą lydėjo nuo pat pirmųjų mažojo Mato gimimo akimirkų. Gimus berniukui buvo atlikta plastinė operacija išvaržai uždaryti — po operacijos gydytoja ironiškai papriekaištavo: „ką, Jūs nežinot, kad jis kurčias, aklas invalidas, gal sėdės, o gal ne?". Kaimynės ir dabar ne tik kieme vaiką bado pirštais, bet nesidrovi pro pirmame aukšte esančio buto langus pasižvalgyti — be galo knieti sužinoti, kas Matui yra ne taip. Stengdamasi išvengti nemalonių situacijų, Kristina net neveda sūnaus į šalia esantį kiemą, be to, žmonių žiaurumą patiria kiekviename žingsnyje — socialinės rūpybos kabinetuose ir net poliklinikoje.

Po patirto šoko, kurį sukėlė minėta gydytoja, reikėjo nemažai laiko atsigauti. Tiesa, netrukus paaiškėjo, kad Matas — nekurčias ir viską puikiai girdi. Maža to, trejų metukų berniukas dievina kompiuterinius žaidimus, moka juos pats susirasti, o kartais, nusprendęs patinginiauti, po planšetę nardo ne savo, o tėvelio arba mamos pirštu. Džiugu, kad Kristina su Vytautu rankų nenuleidžia. Matas — išties guvus, linksmas, net šiek tiek įnoringas vaikas. Ir visa tai — tik atkaklių tėvelių pastangų rezultatas. Norint, kad berniukas jaustųsi gerai ir tobulėtų, reikia daugybės masažų, specialių kėdučių ir vežimėlių, kurie kainuoja didžiulius pinigus. Daugiau apie berniuką sužinosite čia.UGNIUS. Gruodžio 1-ąją berniukui sukako septyneri. Šį vardą tėveliai jam sugalvojo dar prieš gimstant, tačiau jis puikiai atitinka berniuko charakterį. Ugnius — nė akimirką vietoje nenustygstantis vaikas, norintis ne tik matyti viską, kas vyksta namuose, bet ir dalyvauti. Deja, nėra taip gerai kaip norėtųsi...


Laukdamasi pirmagimio mama Evelina ypatingai nesijaudino — ji jautė, kad vaikeliui viskas gerai. 

Tačiau gimdymo metu prasidėjo komplikacijos ir dusti ėmusį kūdikį teko traukti vakuumo pagalba. Neišgirdusi pirmojo vaikelio riksmo Evelina suprato, kad nutiko kažkas negero. Netrukus mažyliui prasidėjo epilepsijos priepuoliai, o po pusmečio buvo diagnozuotas cerebrinis paralyžius.

Tačiau nei Ugnius, nei jo tėveliai nemanė pasiduoti. Ligoninės, sanatorijos, nuolatinės procedūros ir kasdieniai masažai namuose — tokia šios šeimos kasdienybė. Tik tai patyrę gali suprasti kiek reikia jėgų ir pastangų, kad keltumeisi iš lovos ir šypsotumeisi vaikui, nors širdyje iš nevilties norisi kaukti. Kad ir ką plepėtų pikti liežuviai, Evelina ir Almantas neįsivaizduoja savo gyvenimo be Ugniaus. Šiai jaunai, iš nedidelių atlyginimų gyvenančiai šeimai reikia pagalbos. Ugniui būtini imunitetą stiprinantys vitaminai. Be to, negalios paliestam vaikui reikia specialios kėdutės ir vežimėlio — kad ir darželyje galėtų patogiai sėdėti, o namuose tėveliams nereikėtų nuolat jau nemažai sveriančio berniuko nešioti ant rankų. Daugiau apie šį žmogutį sužinosite čia.Mielieji, nelikime abejingi, juk taip gera padėti kitiems! Per daugiau nei metus išpildėme begalę Jūsų svajonių... Šį kartą prašome Jūsų prisidėti prie stebuklo ir paaukoti 5 litus (1 kuponas, o esant galimybei, kviečiame prisidėti ir dar daugiau — tai galite padaryti įsigydami keletą kuponų).

KUPONĄ GALITE ĮSIGYTI ČIA.

P. S. Beta.lt garantuoja, kad surinkti pinigai pasieks šiuos likimo nuskriaustus vaikus (Beta.lt kolektyvas įsipareigoja Jums pateikti detalią ataskaitą apie panaudotus pinigėlius) ir savo ruožtu prisiima VISUS organizacinius bei administracinius kaštus bei papildomai prisidės prie surinktos sumos.

Šaltinis: www.beta.lt

Teksto viršuje- A. Aleksandravičiaus nuotrauka iš ciklo "neGALIOS nePALIESTI".


Kategorijos:

0 komentarai