Išpildykime neįgalių vaikučių svajones (II). Aurimo ir Kristupo istorija

Kartu sukurkime kalėdinį stebuklą ir išpildykime penkių vaikučių — URTĖS, AURIMO, KRISTUPO, MATO ir UGNIAUS — kalėdines svajones. Vienas Jūsų įsigytas kuponas — 5 litų vertės parama vaikučiams. Kviečiame įsigyti tiek kuponų, kiek galite paaukoti!

Šiandien antroji ir trečioji - Aurimo ir Kristupo - istorija. Šilalėje (socialiniame būste, kurį šeimai skyrė savivaldybė) su mama ir vyresniu broliu gyvena trylikametis AURIMAS. Berniukas neįgalus nuo gimimo, mat gimdymo metu vaikas priduso, buvo pažeisti visi nervų centrai, todėl dabar jis nekalba, nevaikšto ir net nesėdi. Juk jau trylika metų Zita Rimkienė viena augina du vaikus, nes Aurimo tėčiui sūnus — nerūpi. Tačiau tokiomis akimirkomis ponia Zita prisimena, kiek daug kartų Aurimas yra buvęs arti mirties ir kaip tuomet ji būdavo pasiryžusi atiduoti viską, kad tik vaikas išgyventų.

Labdaros paramos fondo „Algojimas" svetainėje už sūnų pildydama kalėdinių svajonių anketą, ponia Zita prašė elementarių dalykų, kurių iš pašalpos gyvenanti šeima Aurimui tiesiog neišgali nupirkti. Juk sulankstomas, specialiai neįgaliam vaikui pritaikytas vežimėlis kainuoja tūkstančius... Be to, berniukui reikia ir specialaus kelis tūkstančius kainuojančio elektrinio gleivių atsiurbėjo, kurio ligonių kasos nekompensuoja. Už 5 litus kavinėje tegausite puodelį kavos. Tačiau šie pinigai gyvybiškai svarbūs Aurimui, tad nelikite abejingi — ištieskite gerumui ranką. Daugiau apie šį žmogutį sužinosite čia.KRISTUPAS. Nors iš pažiūros 4 metų berniukas panašus į tūkstančius Lietuvoje gyvenančių neįgalių vaikų, jis yra vienintelis ne tik mūsų šalyje, bet ir Europoje. Mat Kristupas serga itin reta genetine liga, kurią nustatyti sugebėjo tik specialioje Kipre esančioje laboratorijoje atlikti tyrimai. Dėl silpno imuniteto berniukas nuolat serga ir net dėl paprastos slogos jis gali atsidurti reanimacijoje. Kita vertus, pasakojimas apie šį berniuką labai panašus į kitų panašaus likimo vaikų istorijas.
Kristupo tėveliai labai laukė gimstančio sūnaus. Berniukui gimus niekas net neįtarė, kad jam kažkas negerai. Tačiau po trijų mėnesių, kai mažylis pateko į ligoninę, daktarai ėmė vardinti vieną už kitą baisesnes diagnozes: mišrus raidos sutrikimas, cerebrinis paralyžius, epilepsija... Deja, Kristupo tėčiui neįgalaus vaiko našta pasirodė per sunki. Nors iškart po skyrybų vyras dar rūpinosi sūnumi, ilgainiui jo gyvenime atsirado kita moteris ir vaikas. Tad jau dvejus metus Evelinai vienai tenka visa atsakomybė dėl sūnaus.

Vienišai motinai iš tūkstančio litų ir katės ašaras primenančių užsienyje gyvenančio berniuko tėvo alimentų tenka pragyventi, pirkti vaikui sauskelnes ir vaistus, kurių valstybė kompensuoja tik dalį. Be to, tenka Vilniuje nuomotis butą, nes gyventi toli nuo sostinės Santariškių ligoninės reiškia pasmerkti vaiką nuolatinei rizikai. Dzūkijos, iš kur kilusi Evelina, medikai nežino ką su neįgaliu vaiku daryti ir net bijo jį gydyti. O kur dar senučiuko, nuolat gendančio automobilio išlaikymas, be kurio moteris net iki darželio sūnaus negalėtų nuvežti. Darbo Evelina taip pat negali susirasti, nes niekas nenori priimti daugybę laiko su vaiku ligoninėse praleidžiančios mamos. Trūksta iš tiesų labai daug ko — pradedant būtiniausiomis slaugos priemonėmis, baigiant vaikiškais kasdieniais ir žieminiais rūbeliais bei batais, kurie jaunai moteriai yra tiesiog neįkandami. Daugiau apie šį berniuką sužinosite čia.Mielieji, nelikime abejingi, juk taip gera padėti kitiems! Per daugiau nei metus išpildėme begalę Jūsų svajonių... Šį kartą prašome Jūsų prisidėti prie stebuklo ir paaukoti 5 litus (1 kuponas, o esant galimybei, kviečiame prisidėti ir dar daugiau — tai galite padaryti įsigydami keletą kuponų).

KUPONĄ GALITE ĮSIGYTI ČIA.

P. S. Beta.lt garantuoja, kad surinkti pinigai pasieks šiuos likimo nuskriaustus vaikus (Beta.lt kolektyvas įsipareigoja Jums pateikti detalią ataskaitą apie panaudotus pinigėlius) ir savo ruožtu prisiima VISUS organizacinius bei administracinius kaštus bei papildomai prisidės prie surinktos sumos.

Šaltinis: www.beta.lt

Teksto viršuje- A. Aleksandravičiaus nuotrauka iš ciklo "neGALIOS nePALIESTI".


Kategorijos:

0 komentarai