Pasipuošusi Šermukšnių gatvė skelbia Advento pradžią

Šį savaitgalį Vilnių drauge su pirmuoju sniegu užgriuvo Lietuvos pirmininkavimo ES renginiai ir Lietuvos vyrųs pradžiuginusi ukrainiečių "Femen" organizacijos akcija už demokratiją Ukrainoje. Gaila, kad beveik nepastebėtas praėjo kitas pilietiniu aspektu ne ką mažiau reikšmingas renginys.
Vilniaus Šermukšnių gatvėje įsikūręs labdaros ir paramos fondas „Algojimas“ pakvietė žinomus Lietuvos žmones, kaimynystėje esančių  institucijų VMI, FNTT, Dominikonų vienuolius bei privataus verslo atstovus ir gyventojus Advento laikotarpį pradėti puošiant gatvės alėjoje esančius medžius ir atkreipiant dėmesį į vaikus, turinčius negalią.
Šioje akcijoje aktyviai dalyvavo Šermukšnių gatvės gyventojai bei joje įsikūrusių institucijų darbuotojai, taip pat žinomas Lietuvos prodiuseris Edvardas Žičkus bei dainininkė Ingrida Kazlauskaitė.
Kaip teigia labdaros ir paramos fondo „Algojimas“ įkūrėja ir vadovė Aušra Stančikienė, šia iniciatyva žmonės buvo kviečiami jungtis prie fondo penktus metus vykdomos labdaros akcijos „Ištiesk gerumui ranką“, kurio  devizas  - „Ko vienas negaliu, kartu mes galim viską".
„Džiugu, kad į kvietimą papuošti Šermukšnių gatvę ir taip pradėti šių metų „Ištiesk gerumui ranką“ akciją atsiliepė tiek daug kaimynų - VMI, FNNT kolektyvas, Dominikonų vienuoliai, kelionių agentūros „Easy travel“ atstovai bei vaikų darželio „Mėnulio vaikai“ mažyliai. Šios akcijos tikslas - ne tik šventiškai papuošti jaukios sostinės gatvės medžius, bet, pirmiausia, atkreipti visuomenės dėmesį į negalią turinčius vaikus ir juos auginančių šeimų problemas. Nors lauke šiandien drėgna ir vėsu, tačiau tai nesutrukdė keliasdešimčiai geros širdies žmonių parodyti, kad jie nėra abejingi silpniausiai mūsų visuomenės grandžiai – vaikams su negalia“, - sakė A. Stančikienė.
Puošimo akcijoje dalyvavusi dainininkė I. Kazlauskaitė pabrėžė tokių renginių svarbą. 
„Man svarbu, kad Lietuvos žmonės žinotų, jog šalia mūsų, visoje Lietuvoje gyvena net 30.000 šeimų, kurios augina vaikus su negalia“ – sakė dainininkė.
Šiemet akcija „Ištiesk gerumui ranką“ vyksta jau penktąją kartą. Prie jos aktyviai jungiasi žinomi visuomenės veikėjai, akciją globoja prezidentė Dalia Grybauskaitė. Kaip ir kasmet, vaikai siuntė anketas su savo svajonėmis, o geradariai Lietuvos žmonės suskubo jas pildyti. Rasti dar neišpildytas mažųjų svajones ir prisidėti prie akcijos galima tinklapyje www.algojimas.lt.
Kategorijos:

0 komentarai