Kviečiame į viduramžių muzikos koncertą Bažnytinio paveldo muziejuje

Lapkričio 21 d., ketvirtadienį, 18 val. Bažnytinio paveldo muziejuje vyks viduramžių muzikos koncertas „Istorijos apie gralį ir rožę".

Minint 600-ąsias Žemaitijos krikšto metines, Vilniuje įsikūręs tarptautinis senosios muzikos ansamblis „Canto Fiorito“ (vadovas Rodrigo Calveyra, Brazilija, Prancūzija) Lietuvos klausytojams pristatys itin retai mūsų šalyje atliekamą vokalinę ir instrumentinę vėlyvųjų viduramžių muziką, kuri plito po visą Europą kartu su riterių ordinų žygiais, menestrelių ir minezingerių kelionėmis. Rengiant šią koncertinę programą remtasi istoriniais faktais apie profesionaliosios viduramžių muzikos kūrėjų sąsajas su Žemaitija bei visa Lietuvos Didžiąja Kunigaikštyste.

Koncerte skambės motetai, atspindintys tų laikų krikščioniškąjį tikėjimą, kuris pasiekė ir pagonišką Lietuvą, taip pat pasaulietinės baladės, madrigalai, instrumentiniai kūriniai. Programoje bus atlikti vieno svarbiausių viduramžių kompozitorių ir poetų – Guillaume’o de Machaut kūriniai. Išlikę rašytiniai istoriniai šaltiniai patvirtina, kad šis kompozitorius su kryžiuočių pulkais atkeliavo iki Žemaitijos ir joje kovėsi. Mūsų šalyje buvo žinoma ir garsaus kompozitoriaus Johanneso Ciconios, rafinuoto ars subtilior stiliaus kūrėjo, muzika, kuri pasižymi ypatingu ritminiu sudėtingumu ir subtilybėmis. Taip pat skambės Anthonello de Casertos, Zaninuso de Peragos kompozicijos ir kūriniai iš „Codex Faenza“ manuskripto. Koncertą lydės pasakojimai apie viduramžių muzikos kultūrą ir jos apraiškas Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje.

Atlikėjai muzikuos autentiškais istoriniais instrumentais – gotikine arfa, išilginėmis fleitomis, ir dainuos pagal viduramžišką balsų derinimą, nelabai įprastą šiuolaikiniam klausytojui. „Canto Fiorito“ muzikantams vadovauja šios muzikos žinovas Rodrigo Calveyra, kuris studijavo prestižinėje senosios muzikos akademijoje „Scuola Cantorum“ Bazelyje pas profesorių Pedro Memelsdorfą, vieno garsiausių pasaulyje viduramžių muzikos ansamblio „Mala Punica“ vadovą. 2012 m. gruodžio mėnesį pravedęs pirmuosius viduramžių muzikos meistriškumo kursus Vilniuje, R. Calveyra toliau pažindina ansamblyje „Canto Fiorito“ muzikuojančius atlikėjus ir mūsų klausytojus su šios ankstyvos muzikos ypatybėmis.

Koncerte dalyvauja šie tarptautinio senosios muzikos ansamblio „Canto Fiorito“ atlikėjai:
Ieva Gaidamavičiūtė, sopranas
Renata Dubinskaitė, mecosopranas
Saulė Šerytė, mecosopranas
Nerijus Masevičius, bosas
Ieva Baublytė, gotikinė arfa
Rodrigo Calveyra, išilginė fleita


Kategorijos:

0 komentarai