„Ad Fontes“ plėtra - Prancūzijoje!

2002 m. prasidėjęs kaip Grigališkojo choralo ir Bažnyčios Tradicijos studijų savaitė, o vėliau įgijęs akademijos statusą, "Ad Fontes" judėjimas ženkliai plečia savo geografiją. Kilęs paskutinėje krikščionybę priėmusioje Europos valstybėje, "Ad Fontes" pasiekė ir pirmąją krikščioniškąją Vakarų valstybę - Prancūziją. Ir pasiekė ne tik tam, kad mokytųsi, bet, pirmiausiai - kad mokytų bei dalintųsi įgytąja patirtimi.

Taigi, annuntiamus vobis gaudium magnum (jums skelbiame didį džiaugsmą). Frejus-Toulon vyskupijos (Prancūzija) šv. Benedikto vienuolynas kartu su "Ad Fontes" akademija organizuoja 2 savaičių (apimančių 3 sekmadienius) liturginę vasaros mokyklą "Sacra Liturgia 2014" anglų kalba. Mokykla veiks 2014 liepos 5 - 20 d. Mokykla skirta šeimoms, pasauliečiams, dvasiškiams ir jų grupėms, norinčioms turiningai praleisti atostogas Provanse (Pietų Prancūzija), kartu dalyvaujant šv. Mišiose pagal tradicinį Romos ritą, lankant šventas ir istorines vietas ir klausantis paskaitų, teikiančių akademinę ir praktinę liturginę formaciją.

Arche.lt sveikina šią "Ad Fontes" plėtrą. Džiugu, kad Lietuvoje pradėtas Dievo darbas (opus Dei) jau duoda ir tarptautinių vaisių.

Daugiau apie šią vasaros stovyklą rasite čia.


Kategorijos:

6 komentarai

 1. SKELBIU AKCIJĄ ! Tuos, kuriems pavyks susitaupyti šiai kelionei, kviečiu pinigus skirti labdaros ir paramos fondui "Algojimas" ar kitiems paramos, pagalbos ir atjautos stokojantiems mūsų broliams ir sesėms. "Dievo paieškos" negali būti derinamos su komfortu. "Palaiminti turintys vargdienio dvasią: jų yra dangaus karalystė".

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Savaitės esmė- maldos ir giedojimo ritmas. Toks pats, kaip ir Ad Fontes Kražiuose. Kražių akademija irgi vyksta vasaros atostogų metu. Ten irgi turiningai praleidžiamas laikas. Akademijos metu ir po jos paprastai jaučiu didžiulį dvasinį komfortą, nė kiek netrukdantį Dievo paieškoms:)

   Panaikinti
 2. Tačiau Kražiuose vyksta ne už tokius pinigus, kokių prireiks Prancūzijoje. Tarp tradicine mišių forma besimeldžiančių yra daugiavaikių šeimų. Ypač joms šis kvietimas skamba kaip pasityčiojimas. Kalbu tai, ką žinau.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Kražių "Ad Fontes" vyks tradiciniu laiku ir 2014 m. Daugiavaikės šeimos ten laukiamos, kaip ir visada.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Apie kokius pinigus, Sigita, kalbi? "Sacra Liturgia" rengia Frejus - Toulon'e vyskupas kartu su tame miestelyje besikuriančiu vienuolynu tos vyskupijos tikintiesiems ir vasarotojams. Šiame miestelyje brolis Alkuinas vykdo didelį apaštalinį darbą . "Ad Fontes" komanda jam padės, beje, ir patys primokės. Čia mūsų misija ir auka, kurios iš mūsų paprašė vyskupas ir Viešpats.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Čia puikus įrodymas kad žmonėms būdinga nesuvokti kitų žmonių situacijos, vargų ir bėdų. Protu stengiamasi kaip ir suprasti, o širdimi to nejaučiama...todėl ir kyla tokios diskusijos. Jei vaikus auginantys tėvai kasdien renkasi pvz. tokią alternatyvą: leisti vaiką į chorą ar nueiti patiems papietauti...ir pasirenka variantą vaikų lavinimo naudai, o patys per dieną būna alkani - apie kokias prancūzijas mes kalbame. Garbūs, sotūs, dideli vyrai - paskaičiuokite kiek vien tik kelionė ten kainuojja ! Neskaudinkite žmonių, jie to nenusipelnė.

  AtsakytiPanaikinti