Kviečiame į tapytojos Sigitos Maslauskaitės parodą

Vilniuje, buvusiame karmelitų vienuolyne, parodą atidarė tapytoja Sigita Maslauskaitė. Tapytoja aiškina tokią erdvę pasirinkusi, kadangi vienuolynų erdvėse ji praleido daugybę metų: studijavo, o dabar dirba ir net gyvena.

Menininkė gyvena Visų šventųjų gatvėje esančiame buvusiame karmelitų vienuolyne, o vienoje iš celių – jos dirbtuvė.

Ji džiaugiasi, kad niekas jos neaplenkė, nes pradėjusi kviesti žmones į parodą sužinojo, kad buvo ir daugiau galvojusių apie ekspoziciją šio vienuolyno erdvėse.

Parodą, kurioje eksponuojami pastarųjų dvejų metų darbai, S. Maslauskaitė pavadino „Aš taip gyvenu. Vienuolynų freskų personažai ir kiti herojai“.

Dailininkė sako dažnai išgirsdavusi klausimų, kodėl tapo būtent šventųjų paveikslus.

„Iš pradžių man sunku būdavo atsakyti į klausimą, nes po juo tarsi jautėsi slypintis žmonių noras, kad motyvuočiau religingumu ar gyvenimo būdu. (...) Tapau taip, nes aš taip gyvenu. Paprasčiausiai nuo nuostabaus grožio vienuolyno taip nutiko, susiklostė. Akademija buvo mano studijų vieta, vėliau pamažu tapo darbo vieta, vėliau gyvenimo vieta“, – sako S. Maslauskaitė.

S. Maslauskaitė baigė tapybą Vilniaus dailės akademijoje, vėliau studijavo bažnytinį paveldą Romos Grigaliaus universitete. Jau ketvirtus metus ji yra Vilniaus Bažnytinio paveldo muziejaus direktorė.

Paroda „Aš taip gyvenu“ buvusiame vienuolyne veikė tik dvi savaitgalio dienas, o nuo pirmadienio dalis darbų iki spalio 26-osios bus eksponuojami Vilniaus dailės akademijos galerijoje „Akademija“.

Šaltinis: www.lrt.lt

Kategorijos:

1 komentarai