Kviečiame aplankyti Vilniaus katedros požemius ir pamatyti jos lobyną Bažnytino paveldo muziejuje!

Vilniaus katedros požemiai – kriptos, koridoriai ir juose įrengta ekspozicija pristato Katedros, stovinčios vienoje seniausiai gyvenamų Vilniaus  vietų, istoriją, pastato architektūros kaitą. Katedros požemiuose laidoti Bažnyčiai ir Lietuvos Didžiajai Kunigaikštystei nusipelnę asmenys, didikai,  LDK kunigaikščiai ir jų žmonos. Pamatysime mauzoliejų po Šv. Kazimiero koplyčia, vieną seniausių Lietuvoje  XV a. pr. sieninės tapybos kompozicijų „Nukryžiuotasis su Švč. Mergele Marija ir šv. evangelistu Jonu“, sarkofagą Vytauto Didžiojo palaikams...

Katedros lobyno istorija sudomins ne vieną. Lobyno pradžia siejama su Lietuvos krikštu ir Vilniaus vyskupijos įkūrimu 1387 m. Pirmąsias lobyno vertybes naujai pastatytai katedrai dovanojo valdovai – Jogaila ir Vytautas, bei jų žmonos.  Ne kartą lobyno vertybės degė gaisruose, į slaptavietes įsilauždavo vagys, katedrą niokojo ir lobio ieškojo priešai. Tai, kad vertinga lobyno dalis pasiekė šiuos laikus,  1985 m. atrastas vertybių rinkinys — prilygsta stebuklui.   

Slapstytą ir galiausiai išsaugotą Vilniaus katedros lobyną pamatysime naujai atrestauruotoje Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje - Bažnytinio paveldo muziejuje.

Lankytojai gali įsigyti bendrą bilietą į Katedros požemius ir Bažnytinio paveldo muziejų, bilieto kaina suaugusiems – 16 Lt, moksleiviams, studentams, senjorams (LR piliečiams) – 8 Lt. 

Registracija ir informacija tel. 852697800, el. p. katedrospozemiai@bpmuziejus.lt, muziejus@bpmuziejus.lt.

Šaltinis: www.bpmjuziejus.lt

Kategorijos:

0 komentarai