Kviečiame į filmo „Uolų medus“ pristatymą Bažnytinio paveldo muziejuje


Bažnytinio paveldo muziejus ir Mokslo ir enciklopedijų leidybos centras kviečia į filmo „Uolų medus (Ps 80,17). Sakralinės muzikos takais“ pristatymą gegužės 14 d. 17.30 val. Bažnytinio paveldo muziejuje.

Filmo „Uolų medus (Ps 80,17). Sakralinės muzikos takais“ kūrėjai pasakojimui apie krikščionių liturginės muzikos istoriją kaip drobę pasirinko Lietuvos kraštovaizdžio ir bažnytinės liturgijos vaizdus, ant kurių lengvais potėpiais – giesme ir žodžiu – gula dokumentiniai faktai. Jis supažindina su liturginės muzikos istorija nuo ištakų iki šiandienos. Kuriant filmą nebuvo apsiribota vien Katalikų bažnyčios tradicija, žiūrovas turi galimybę pamatyti ir išgirsti, kaip XXI amžiaus pradžioje gieda stačiatikiai ar evangelikai liuteronai. Filmas reikšmingas ir kaip edukacinė priemonė. Kūrėjai tikisi, kad juo galės sėkmingai naudotis ne tik katechetai, bet ir įvairių konfesijų tikintieji bei visi, besidomintys sakralinės muzikos istorija.

Renginio dalyviai: filmo scenarijaus autorius kun. dr. Vilius Sikorskas, vaizdo režisierius Robertas Zamaris, Vilniaus stačiatikių Šventosios Dvasios vienuolyno bažnyčios kunigas ir Vilniaus Šv. Paraskevės parapijos klebonas Vitalijus Mockus, Vilniaus stačiatikių Šventosios Dvasios vienuolyno bažnyčios vyrų ansamblis Skitos (vadovas diakonas Viktoras Miniotas), Schola Gregoriana Vilnensis (vadovas Dainius Juozėnas), giesmininkė Veronika Povilionienė, Mokslo ir enciklopedijų leidybos centro direktorius Rimantas Kareckas, Mokslo ir enciklopedijų leidybos centro vyresnioji mokslinė redaktorė Birutė Žalalienė (projekto vadovė).

Renginį veda muzikologė Živilė Stonytė.

Įėjimas su muziejaus bilietu.

Šaltinis: Bažnytinio paveldo muziejus


Kategorijos:

0 komentarai