Bandomajame „Misija Sibiras13“ žygyje - rekordinis dalyvių skaičius


Pirmąjį atrankos barjerą šiemet sėkmingai įveikė net 84 norą dalyvauti projekte „Misija Sibiras‘13“ pareiškę atrankos dalyviai. Būtent tiek jų kviečiame į bandomąjį žygį, kuris vyks birželio 1-2 dienomis.

„Per visą projekto gyvavimo laikotarpį, šiemet anketos buvo užpildytos kokybiškiausiai. Akivaizdu, kad norintieji tapti šio projekto dalimi supranta, kad jų laukia ne kelionė į Sibirą, o atsakinga ir istorinio konteksto kupina misija. Tad išrinkti labiausiai antrojo atrankos etapo vertus žmones šiemet komisijai buvo sudėtinga kaip niekad anksčiau“, - sprendimo priežastis, suburti didžiausią bandomojo žygio komandą nuo „Misija Sibiras“ pradžios, vardija labdaros ir paramos fondo „Jauniems“ direktorius Arnas Marcinkus.

Vieno projekto organizatorių teigimu, praktiškai visos anketos be išimties buvo užpildytos išsamiai, atrankos dalyviai turiningai ir argumentuotai atskleidė, kodėl būtent jie turėtų tapti Tiumenės srityje lietuvių tremties vietas ir išlikusias kapinaites lankysiančios ekspedicijos dalimi. Todėl nebelikę kitos išeities, kaip į antrąjį atrankos etapą pakviesti didesnį nei planuota žmonių skaičių.

Nuo „Misija Sibiras“ projekto pradžios lietuvių tremties ir įkalinimo vietose Sibire jau apsilankė vienuolika jaunimo ekspedicijų, sutvarkiusių apie 90 lietuviškų kapinių ir susitikusių su ten gyvenančiais lietuviais. Projekto idėja gimė dar 2005 m. Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos Asamblėjoje priėmus rezoliuciją dėl jaunimo patriotiškumo. Nuo praėjusių metų projektą „Misija Sibiras“ organizuoja labdaros ir paramos fondas „Jauniems“. 

Parengta pagal www.misijasibiras.lt informaciją

Kategorijos:

0 komentarai