Popiežiaus Pranciškaus pontifikatas bus paaukotas Fatimos Dievo Motinai


Kaip šią savaitę pranešė katalikų naujienų agentūra Zenit, bei katalikų tradiciją puoselėjantis ir ginantis tinklaraštis Rorate caeli, Lisabonos patriarchas kardinolas José Policarpo (Žozė Polikarpu), atsiliepdamas į popiežiaus Pranciškaus asmeninį prašymą, paskelbė kad Pranciškaus pontifikatas bus konsekruotas Fatimos Dievo Motinai š.m. gegužės 13 d.

Ši ceremonija bus įtraukta į Tarptautinės piligriminės kelionės į Fatimą, kuri vyks gegužės 12-13 dienomis, programą. Tikslus konsekracijos laikas bus paskelbtas vėliau.

Gegužės piligrimystė Fatimoje tradiciškai vyksta minint pirmąjį Šv. Mergelės Marijos apsireiškimą trims mažiesiems Fatimos regėtojams (Lucijai, Jacintai ir Pranciškui), o šiemet minimos 96-osios šio apsireiškimo metinės.

Kardinolas Policarpo, kalbėdamas per Portugalijos vyskupų konferencijos 181-osios asamblėjos atidarymą, pasakė, kad popiežius Pranciškus jo dukart prašė atlikti šį paaukojimą ir pridūrė, kad jis tai galėtų atlikti ir vienas tylomis, tačiau būtų gražu, jeigu prie šio paaukojimo prisidėtų visa Portugalijos vyskupų konferencija.

Parengė Jonas Vilimas

arche.lt 

Kategorijos:

1 komentarai

  1. Anonimiškas4/13/2013

    Galetumete nuotrauka tada Fatimos ideti o ne Lurdo

    AtsakytiPanaikinti