Dviejų popiežių malda Castelgandolfe (video)

Popiežus Pranciškus ir popiežius emeritas Benediktas XVI meldžiasi Castelfgandolfo Apaštališkųjų rūmų koplyčioje.

Popiežius Pranciškus šeštadienį aplankė popiežių emeritą Benediktą XVI. Vizitas buvo visiškai privatus. Kaip informuoja Šventojo Sosto Spaudos salės vadovas t. Federico Lombardi SJ, popiežius Pranciškus šeštadienį prieš vidudienį Romos laiku išvyko iš savo laikinojo apartamento Vatikano Šv. Mortos namuose ir keletą minučių po 12 val. sraigtasparnis su popiežiumi Pranciškumi ir keliais bendradarbiais pakilo iš aikštelės Vatikano soduose. Castelgandolfo sraigtasparnių aikštelėje popiežių Pranciškų pasitiko popiežius emeritas Benediktas XVI, vietinės diecezijos vyskupas ir Popiežių vasaros rezidencijos direktorius. Popiežius ir Popiežius emeritas tuo pačiu automobiliu atvažiavo į Castelgandolfo rūmus. Pirmiausia abu užėjo į koplyčią trumpai maldos valandėlei. Popiežius emeritas Benediktas XVI pasiūlė popiežiui Pranciškui užimti garbės vietą, tačiau šiam atsakius: „esame broliai“, abu atsiklaupė vienas šalia kito.

Apie 12.30 val. bibliotekoje prasidėjo privatus pokalbis, trukęs maždaug 45 min. Po to Pranciškus ir Benediktas kartu pietavo. Prie pietų stalo taip pat sėdėjo jų asmeniniai sekretoriai – vyskupas Georg Gaenswein ir maltietis monsinjoras Alfred Xuereb.

T. Lombardi SJ, informuodamas apie popiežiaus Pranciškaus apsilankymą pas popiežių emeritą Benediktą XVI taip pat primena, kad jau išrinkimo vakarą vienais pirmųjų viešai ištartų žodžių popiežius Pranciškus paprašė melstis už savo pirmtaką. Tą vakarą jis taip pat jam paskambino ir trumpai asmeniškai pasikalbėjo. Antrą kartą popiežius Pranciškus popiežiui emeritui Benediktui paskambino kovo 19 d. ir pasveikino jį tądien minėtos jo vardo dienos proga. Tuo tarpu popiežius Benediktas paskutinę savo pontifikato dieną, vasario 28 d., atsisveikindamas su kardinolais pažadėjo besąlygišką pagarbą ir klusnumą būsimam popiežiui. 
Kategorijos:

0 komentarai